Binlerce Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği Bölümü mezunu Sağlık Bakanlığı’ndan atama bekliyor.

Taleplerini Yeni Gün Gazetesi’ne ileten teknikerler, 5 yıldır sonuç alamadıklarını konuya ilişkin Sağlık Bakanlığı’ndan kadro talep ediyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde de bulunan Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği programı mezun ve öğrencileri beklentilerini dile getiren bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklama şöyle: “2014 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde açılmış olan Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği programı 15 farklı üniversitede eğitim vermeye devam etmektedir. Ancak görev tanımı ve atama konusunda 5 yılı aşan sürede sonuç alınamamıştır. Bu konu kapsamında; Görev Tanımı olarak sağlık bilgi sistemleri teknikerleri, bilgi teknolojileri ve cihaz entegrasyonu ile zamandan tasarruf, iş yükünü azaltmak, sağlık kurum ve kuruluşlarına hizmet veren bilgi işlem personeli yetiştirmek amacıyla açılmış ve büyük öneme sahip bir meslektir. Kamu yararı gözeterek açılmış olan bölümümüzün Ankara’da başkanlığı olmasına rağmen istihdamın yapılmamasının nedeninin bildirilmesini, görev tanımı ve  atama ile ilgili bilgilendirmenin yapılması konusunda gereğinin yapılmasını rica ederiz.”

-Muhammet Fatih Başcı