KültürManşetSAGALASSOS ile KİBYRA’ya yapılan yatırımlarla; TURİZM ALT YAPIMIZ GÜÇLENİYOR

2 sene ago

‘Tarih ve kültür kenti Burdur’un birikimini ortaya koyan Ağlasun Sagalassos ile Gölhisar Kibyra antik kentlerini turizme kazandırma, kültür turizminde çekim merkezi haline getirme çabaları artarak devam ediyor. Arkeoloji dünyasında geniş yankılar uyandıran, son yıllarda sıkça gündeme gelen Sagalassos ve Kibyra antik kentleri, büyük bir potansiyeli bünyelerinde barındırıyor. Kazı çalışmalarında gün yüzüne çıkarılan eserler, iki kentin tarihten günümüze gelen görkemleri, Burdur turizminin gelişmesi, Burdur’un tanıtımı için de büyük bir fırsat…

İlimizde turizmin gelişmesi için çaba harcayan, turizm alt yapısının güçlenmesine dönük yatırımları yakından takip eden AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Sagalassos ve Kibyra’nın çehresini değiştirecek adımları, yatırımları kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığının Sagalassos ve Kibyra’ya yapacağı yeni projeler ve yatırımlarla bu iki antik kentin de uluslararası kriterlere ulaşacağını vurgulayan Özçelik, turizm alt yapısının en önemli göstergelerinden biri olan ulaşım, rahat ve konforlu ulaşım için Sagalassos ve Kibyra’ya yol yatırımları için ödenek ayrıldığını duyurdu. Sagalassos antik kent yolunun bakım, onarım ve asfalt çalışmaları için 1 milyon TL ödenek ayrılırken, Kibyra antik kentine giden yolun, bağlantı yollarının bakım, onarım ve asfaltlanması için de başlangıç için 1 milyon TL ödenek ayrıldığını sözlerine ekledi.

AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Bayram Özçelik Sagalassos ve Kbriya Antik Kentlerinin uluslararası kriterlere ulaşması çalışmaların devam ettiğini belirti.

“KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI İLİMİZE YATIRIM DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR”

Kültür ve Turizm Bakanlığının Burdur’daki Antik Kentlere önem verdiğini, uluslararası kriterlere ulaşması için çalışmaların devam ettiğini belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik; “Burdur’umuzun iki önemli Antik Kentinin Uluslararası kriterlere ulaşması için Bakanlığımızın destekleri devam etmektedir. Bakanımız Numan Kurtulmuş’un Burdur ziyaretlerinde Valiliğimiz ve bizler tarafından iletilen konular çerçevesince 2018 yatırım yılına ödenekler konmuş durumdadır. SAGALASSOS ANTİK Kent Yolunun bakım, onarım ve asfalt çalışmaları olarak ilk olarak 1 MİLYON TL ödenek konmuştur. Ayrıca KBRİYA ANTİK Kentine giden yolun, bağlantı yollarının bakım onarım ve asfaltlaması içinde ilk olarak 1 MİLYON TL ödenek konmuş olup; yıl içerisinde de gerekli destekler sağlanacaktır. Antik Kentlere kolay ulaşılabilir ve tarihi yapıların Dünyaca duyulabilmesi için bu iyileştirme ve güzelleştirme çalışmaları önümüzdeki yıllarda da devam edecektir. Burdur’un bu Tarihi Zenginliklerine destek veren ve bizzat ilgilenen Kıymetli Bakanımız PROF. DR. NUMAN KURTULMUŞ’a tüm Burdurlular olarak şükranlarımızı sunuyorum. Kamuoyuna sevgi ve saygılarla” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive