GündemManşetŞafak Türkel’i son yolculuğuna uğurladık!

7 ay ago

Burdur’un yetiştirdiği genç değerlerinden biri olan, Burdur Gölü’nün kuruma, çekilme tehlikesine dikket çekmek için ‘Göle Yas’ temasıyla geniş bir kampanya’ya öncülük eden sinema – belgesel yönetmeni Mehmet Şafak Türkel, geçtiğimiz Çarşamba günü şehrimizde kayıplara karıştıktan sonra Cumartesi günü Burdur-Antalya karayolunun 2. kilometresinde ormanlık alanda ölü bulundu. 

Burdur Gazetesi çalışanlarından Gazeteci – Yazar Hasan Türkel’in büyük oğlu M. Şafak Türkel’in ölümü (intihar girişimi) hafta sonu Burdur’da büyük bir üzüntü ile karşılandı, kente şok yaşattı!

38 yaşındaki Burdurlu yönetmen Mehmet Şafak Türkel’den 30 Ekim’den beri haber alamayan ailesi polise baş- vurmuş, kayıp ilanları vermişti… Şafak Türkel’in cesedi, Burdur-Antalya kara yolunun 2. kilometresinde ormanlık alanda bulundu. Savcılığın incelemesinin ardından Türkel’in cenazesi, Burdur Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Sinema-Televizyon Bölümü mezunu olan Türkel’in, yönetmenliğini yaptığı Göle Yas,Tutku-Meriç Sümen belgeselleri ve birçok kısa filmi bulunuyor. Mehmet Şafak Türkel 2001 yılından itibaren 20’den fazla dans filmi, kısa film ve belgesel film çekti, yerli ve yabancı festivallere katıldı ve ödüller aldı.

Herkesi büyük bir üzüntüye boğan Burdur’da ölü bulunan yönetmen Şafak Türkel önceki gün 3 kasım 2019 Pazar günü toprağa verildi. Türkel, memleketi Burdur’da son yolculuğuna uğurlandı.

Burdurlu yönetmen Türkel’in cenazesi Pazar günü  otopsi işlemlerinin ardından Ulu Cami’ye getirildi.Burada kılınan namazın ardından Türkel’in cenazesi, Sultandere Mezarlığı’nda defnedildi.

Cenaze törenine; Şafak Türkel’in babası Hasan Türkel, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu ile hemşehrimiz sanatçı Sümer Ezgü  ile Türkel’n yakınları, dostları, vatandaşlar katıldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive