ManşetSiyasetSaadet Partisi’nin Burdur Belediye Başkanı Adayı; MUSA SAYAR

1 sene ago

Saadet Partisi’nin Burdur merkez belediye başkanı adayı belli oldu. Saadet Partisi şehrimizde başkanlık yarışına Musa Sayar ile katılıyor.

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı Grand Özeren Otel’de düzenlenen programda, tanıtım toplantısında Burdur şehir merkezinin yanı sıra Bucak ve Yeşilova ilçe belediye başkanı adayları ile Bucak Kocaaliler ve Kızılkaya beldesi belediye başkan adayları da açıklandı.

Saadet Partisi 31 Mart günü yapılacak seçimlerde Burdur adayını açıkladı. Törende konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Arslan; “biz ideallerimizi gerçekleştirmek için asla ümitsiz olmadık. Seçim kaybettik ama asla ümitlerimizi kaybetmedik. Akif’in ‘Doğacaktır sana va’dettiği günler Hakk’ın. Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın’ dediği gibi o yarınları hep bekledik. Cenabı hak bu ümitlerimizin gerçekleşmesi için şarkı ve garbı iyi tanıyan, ülkenin meselelerini derinden kavrayan, yaşayışıyla, davranışlarıyla örnek alabileceğimiz bir delikanlı kardeşimizi aday olarak nasip etti. Bu bizim ümitlerimizi biraz daha yükseltti” dedi.

Saadet Partisi Burdur Belediye Başkan Adayı Musa Sayar’da yaptığı konuşmada; “biz Belediye Başkanı olduğumuzda ibadet aşkıyla çalışacağız. Yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Asla patronluk yapmayacağız.İşi ehline vereceğiz, Kapımız herkese açık olacak. Hizmeti eşit dağıtacağız. Şeffaf ve adil bir yönetim oluşturacağız” dedi.

Daha sonra Bucak Adayı Osman Kızıltan, Yeşilova Adayı Mustafa Kemal Palvan, Bucak Kızılkaya Adayı Mustafa Kızıltan ile Bucak Kocaaliler Adayı Yusuf Mutlu Partililere tanıtıldı.

Musa Sayar Kimdir?

1975 yılında Ağlasun Mamak’ta doğdu. İlkokulu Mamak’ta, ortaöğrenimini Hollanda Beverwijk Meerestein Koleji’nde tamamladı.

1997 yılında dünyaca ünlü alim Muhammed Said Ramazan El Buti’nin öğretim üyeliği yaptığı Suriye Şam Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu. Ardından Amsterdam Free University’de Ruhsal Danışmanlık alanında Pre-Master yaptı.

Aynı üniversitenin medikal kliniğinde Heemsteide Ruh ve Sağlık Hastanesinde, Adalet Bakanlığı bünyesinde olan Amsterdam Jok 18 yaş altı Gençleri Topluma Kazandırma Merkezi, Zoetermeer ve Haarlem Cezaevlerinde 13 yılı aşkın Ruhsal Danışman olarak görev yaptı.

İş hayatının yanı sıra sivil toplum çalışmalarında da aktif görev alan adayımız İslam Toplumu Milli Görüş Beverwijk Gençlik Kolları Başkanlığı, Platform Dergisi yazarlığı yapmış olup, 9 yılı aşkın süredir AGD – MGV Burdur Şube Başkanlığı ve Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu üyeliği görevini icra etmektedir.

Cansuyu Derneğinin Gönüllü Tercümanı olan adayımız akademik seviyede Arapça, Felemenkçe, İngilizce ve Almanca dillerini bilmekte olup evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kodlama : SadeMedia Interactive