Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Musa Sayar, Erbakan Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatının 11. yıl dönümünde gerçekleştirilecek Özel Sayı gazete dağıtımı hakkında bilgilendirmede bulundu.

“Erbakan Hocamızı her andığımızda ayrıca kendisini bir kez daha anlayabilmek adına bir tema belirlendi.” diyen Musa Sayar, geçmiş dönemlerdeki programlara atıfta bulunarak “Kimi zaman Hocamızı özellikleriyle kimi zaman ise uğruna ağır bedeller ödediği ve ardında bıraktığı hedefler doğrultusunda andık.” dedi.

Bu sene milyonlarca adet basımı yapılan gazetenin temasının “Adil Devlet ve İnsanca Yaşam” olarak belirlenmesiyle alakalı da konuşan Sayar, “Bizim insanımız maalesef görüyoruz ki her geçen gün insanca yaşam şartlarından biraz daha uzaklaşıyor. Ve aynı zamanda bu durumla orantılı olarak ülkemizde adaletin günden güne örselendiğini görüyoruz. Biz Hocamızın hayatı boyunca Adil Düzen dediğine, Yaşanabilir Türkiye dediğine, Adil Devlet ve İnsanca Yaşam için ortaya koyduğu gayrete şahidiz. İşte bu yüzden özellikle ülkemizin ve insanımızın içinde bulunduğu bu zorlu süreçte, Erbakan Hocamızı bu yönüyle anlamak ve çıkış yolu için Hocamızın yol haritasını takip etmek mecburiyetindeyiz.” dedi.

“Adil Devlet ve İnsanca Yaşam”ın Erbakan’ın öğretilerinden süzülen birer kavram olarak bugün Saadet Partisi’nin yeni konseptinde ön slogan ve motto olarak da kullanıldığını söyleyen Musa Sayar; “Milli Görüş’ün ilk partisi olan Milli Nizam Partisi’nin de bugün son ve tek temsilcisi olan Saadet Partisi’nin kendine görev bildiği en temel vazifelerden biri “İnsanca Yaşam”ı tesis etmektir. İnsanca Yaşamın kurulması ise ancak adaletle yani “Adil Devlet” ile mümkündür.” açıklamalarında bulundu.