ManşetS.S Burdur-Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi; sosyal sorumluluk projelerine de destek veriyor

2 sene ago

Burdur’un ve bölgemizin en önde gelen kuruluşlarından biri olan pancar üreticilerinin örgütlü gücü S.S Burdur-Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi, üreticiye yönelik çalışmaların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine destek oluyor, sosyal faaliyetlere katkı sağlıyor. Burdur’da özel çocukların eğitim-öğretim aldığı Burdur Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu’nun geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi komşu ilimiz turizm kenti Antalya’da gerçekleşen, özel çocukların ve ailelerinin katıldığı geziye destek olan Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Nasuh Eroğuz, özel çocukların güzel bir gün geçirmelerini sağladı.

Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu Aile Birliği, başta Burdur-Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi olmak üzere duyarlı esnafların maddi katkılarıyla özel çocuklar, Antalya’da dünyanın en büyük akvaryum komplekslerinden biri olan Antalya Aquarium (Tünel Akvaryum) ile Antalya Hayvanat bahçesini gezerek, unutulmaz bir gün, eğlenceli anlar yaşadılar…

Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu Aile Birliği Başkanı Eylem Selcan Tuncel sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hafta sonu Antalya iline düzenledikleri geziye katkı sağlayan Pancar Ekicileri Koopreratifi Başkanı Nasuh Eroğuz’u, 7 mayıs 2018 Pazartesi günü ziyaret ederek teşekkür plaketi takdim etti. Ziyarete Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, basın mensupları ve kooperatif yönetim kurulu üyeleri, özel çocuklar ve aileleri de katıldı.

Burdur Gazeteciler Cemiyet Başkanı Kürşat Tuncel yaptığı kısa açıklamada; “Bölgemizin en etkili Pancar üreticilerinin örgütlü gücü ile bugün çok farklı bir konuda sosyal bir konu için birlikteyiz. Burdur Gazeteciler Cemiyeti olarak görev yaptığımız süre içerisinde ilimizdeki sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak özellikle sosyal konularda, paydaş kurumlarla örnek çalışmalar üretmek istiyoruz. Burdur’da Cumhuriyet Okulunun hemen yanında Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu var. Buradaki çocuklar ve aileleri sosyal faaliyetlere belki en çok ihtiyaç duyan kesim. Bizler Okul Aile Birliği ve okul yönetiminin ürettiği projelerde Nasuh Eroğlu gibi başkanların, paydaşların çoğalmasını arzu ediyoruz. Bu programın yapılmasındaki temel gaye, şimdiki lansmanın sebebi diğer sivil toplum kuruluşlarının da, hayırsever iş adamlarımızın da bu tür güzel örnekleri görüp, başka projelere ortak olmasını sağlamak. Yoksa Pancar Kooperatifinin özel bir reklama ihtiyacı yok. Bir çiftçi kuruluşunun bu işin içinde yer alması diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmalı” ifadelerini kullandı.

Burdur- Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Nasuh Eroğuz da konuşmasında; “Bu kurumlar yasa yönetmelik gereği yönetiliyor. Yönetmeliğimiz de olmasa bile bizlere böyle bir onuru ve gururu bize yaşattığı için Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Kürşat Tuncel’e teşekkür ediyorum. Toplumda engelli, sağlam diye bir ayrıştırma olmamalı. Bunlar da bizim evlatlarımız. Bu evlatlarımız Allah’ın bize bir lütfüdür. Bekli bugün ayakta durabiliyorsak bu çocuklarımızın yüzü suyu hürmetine ayakta duruyoruzdur. Bende Pancar Kooperatifi ve tüm yönetenlerimiz, üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Ben gençlerimizden bizim kurumuzu ve bizleri unutmamalarını ve bizleri ziyarete gelmelerini istiyorum. Biz her zaman onların yanında ve arkasındayız.Ailelerimizin ve öğretmenlerimizin işleri çok zor. Onlara da kolaylıklar diliyorum” dedi.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive