Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından bu kez de tercih heyecanı yaşanıyor. YKS tercihlerinin bitmesine iki gün kalırken Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’de önümüzdeki dönemde yeni öğrencilerini bekliyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Adem Korkmaz, tercihlerin son günlerinde sosyal medya hesabı twitter üzerinden tercih yapacak olan adaylara neden Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ni tercih etmeleri gerektiği yönünde Üniversiteyi tanıtan paylaşımlar yaptı.

Rektör Korkmaz’ın paylaşımları şöyle;

“Neden MAKÜ ? – Bir üniversitenin sahip olabileceği neredeyse tüm spor alanlarına sahip bir üniversite! Neden MAKÜ ? – Çünkü Onbinlerce kaynağa sahip, 7/24 açık, gece çalışanlar için çaylı-çorbalı oldukça büyük ve keyifli bir kütüphanesi var. Neden MAKÜ ?- Çünkü bir çok öğrenci kongresine ev sahipliği yapabilecek, Turizm alanı öğrencileri için bulunmaz bir uygulama imkanı sunan, neredeyse hiç bir üniversitede olmayan 5 yıldızlı bir oteli var. Neden MAKÜ ?- Çünkü, kişilik-ilgi-eğilim testleri ile bireysel kariyer planlaması ve danışmanlığı yapan, ayrıca diplomaya ek olarak, kişisel ve mesleki gelişim adına diplomaya ek olarak bir de “kariyer okulu” diploması veriyor. Neden MAKÜ?  Çünkü yılda yaklaşık 6000 hayvan tedavisi gerçekleştiren Hayvan Hastenesine sahip, ulusal akreditasyonu tamamlanan, uluslararası akreditasyon sürecinde de son aşamaya gelen, uygulama ağırlıklı bir Veteriner Fakültesi var.”