EğitimGenelGündemManşetRektör Korkmaz’dan yeni eğitim-öğretim dönemine ilişkin açıklamalar

3 ay ago

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Adem Korkmaz, sosyal medya hesabı twitter üzerinden MAKÜ’de eğitim gören öğrencileri bilgilendirme amaçlı açıklama yaptı.

Koronavirüs pandemisi tedbirleri kapsamında geçtiğimiz dönemi uzaktan eğitim ile tamamlayan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencilerinin yeni döneme ilişkin beklediği açıklama Rektör Adem Korkmaz’dan geldi.

Rektör Korkmaz, yaptığı açıklamada “12 Ekim’de başlamayı düşündükleri güz dönemi eğitim öğretimi için 3 temel yaklaşım üzerinde bir çalışma yürüttüklerini, son günlerde pandeminin yeniden kötüleşme eğilimine girmesi nedeniyle kesin kararlar almayı bir müddet daha ötelediklerini, Eylül ayının üçüncü haftasında ülkemizdeki gelişmeleri de dikkate alarak nihai kararları ve detayları açıklayacaklarını, bu kararlar açıklanmadan öğrencilerin konaklama (ev, yurt vs) konusunda bir sözleşme yapmamalarını” söyledi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Adem Korkmaz’ın yaptığı açıklama şöyle; “Sevgili Gençler

2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz dönemindeki eğitim yöntemimizin tasarımına dair, senatomuz ve oluşturduğumuz komisyonlar ile sürekli toplantı ve fikir alışverişi halindeyiz.

Amacımız hem eğitim öğretimin kalite standardını hem de içinde bulunduğumuz pandemi döneminde hepimizin sağlığını korumaktır.

Temel amacımız gerekli önlemleri alarak yüz yüze eğitim olmakla birlikte; pandemi seyrinin belirsizlikler içermesi ve son günlerde pandeminin yeniden kötüleşme eğilimine girmesi nedeniyle kesin kararlar almayı bir müddet daha öteliyoruz.

12 Ekim’de başlamayı düşündüğümüz güz döneminde; eğitim öğretimimizde 3 temel yaklaşım üzerinde bir çalışma yürütüyoruz.

1. Teorik ağırlıklı akademik birimlerde/programlarda derslerin, öğrencinin tercihine göre “seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze” veya “online olarak uzaktan” yapılması,

2. Uygulama ağırlıklı akademik birimler/programlarda derslerin şubelere ayrılmış seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze yapılması,

3. “Ortak Dersler” olarak belirtilen derslerin ise tamamen uzaktan eğitim yöntemiyle yapılması,

Teorik ağırlıklı/uygulama ağırlıklı akademik birimler ve programların neler olduğu ve ortak derslerin hangi dersler olduğuna ilişkin detaylı açıklamaları nihai kararı verdiğimizde sizlerle paylaşacağız.

Bilmenizi isterim ki sizin sağlığınıza dair kaygılarımız önceliğimiz konumdadır. Bu yüzden pandemi seyrini gözeterek nihai kararımızı şimdiden verip sizlere duyurmanın, sizi daha çok mağdur edebileceği kanaatindeyiz. Bu nedenle Eylül ayının üçüncü haftasında ülkemizdeki gelişmeleri de dikkate alarak nihai kararları ve detayları sizinle paylaşacağız. Bu kararlarımızı açıklamadan konaklama (ev, yurt vs) konusunda bir sözleşme yapmamanızı öneririm.

Tedbirlere uyarsak kavuşabiliriz, başarabiliriz. Sağlıcakla kalın.”

 

Kodlama : SadeMedia Interactive