Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bölgesel Amatör Ligde (BAL) 2022-2023 futbol sezonunun başlama tarihi 01-02 Ekim 2022 olarak belirlendi. Fikstür çekiminin Eylül ayının ilk haftasında gerçekleşeceği ligde Burdur’u 8. Grup’ta yer alan Burdur MAKÜSPOR temsil edecek. Grupların belli olmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, Burdur’un profesyonel liglerde mücadele etmeyi hak ettiğini vurgulayarak “Şehirle bütünleşen ‘Burdur Maküspor’ ile bu hayali hep beraber gerçekleştirelim” dedi.

Amatör İşlerden Sorumlu TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez başkanlığında toplanan Bölgesel Amatör Lig çalışma grubu, 2022-2023 sezonu Bölgesel Amatör Lig gruplarını belirledi.

80 ilden 196 takımın katılacağı Bölgesel Amatör Lig, 14’er takımın yer aldığı 14 gruptan oluştu.

2022-2023 sezonu Bölgesel Amatör Lig’de Burdur MAKÜSPOR 8. grupta yer alırken temsilcimiz, 4 Konya, 4 Antalya, 2 Afyon, 2 Eskişehir ve 1 Isparta takımı ile mücadele edecek.

Grup müsabakaları sonunda gruplarını birinci sırada tamamlayan on dört takımın karşılaşacağı Play-Off müsabakalarının ardından, dokuz takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak.

01-02 Ekim 2022 tarihlerinde başlayacak olan 2022-2023 sezonu BAL müsabakaları fikstür çekimi ise Eylül ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek.

“BURDUR MAKÜSPOR’UN RAKİPLERİ BELLİ OLDU”

2022-2023 sezonu Bölgesel Amatör Lig’de grupların belli olmasıyla birlikte 8. Grupta yer alan temsilcimiz Burdur MAKÜSPOR’un da rakipleri belli oldu.

Burdur MAKÜSPOR, bu sezon Isparta Keçiborlu Belediyespor, Çatalhüyük Çumra Belediyespor, Konya Ereğlispor, Meram Karakartallarspor, Sarayönü Belediyespor, Antalya Kemerspor, Korkuteli Belediyespor, Kumluca Belediyespor, Manavgat Belediyespor, Belediye Bolvadin Termalspor, Sandıklıspor, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Yunusemrespor ile mücadele edecek.

“REKTÖR KORKMAZ’DAN BURDURLULARA ÇAĞRI”

Bölgesel Amatör Lig’de 2022-2023 sezonu gruplarının belli olmasının ardından Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Adem Korkmaz, sosyal medya hesabı üzerinden Burdurlulara destek çağrısında bulundu.

Burdur’un profesyonel liglerde mücadele etmeyi hak ettiğini vurgulayan Rektör Korkmaz, “Şehirle bütünleşen ‘Burdur Maküspor’ ile bu hayali hep beraber gerçekleştirelim” dedi.

MAKÜ Rektörü Korkmaz şunları söyledi;

“Burdur, profesyonel liglerde mücadeleyi ve temsili hak ediyor. Şehirle bütünleşen ‘Burdur Maküspor’ ile bu hayali hep beraber gerçekleştirelim. Haydi Burdur.”

MUHAMMET FATİH BAŞCI