GündemManşetRektör Korkmaz, basın mensuplarıyla buluştu

4 ay ago

Rektör Korkmaz, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla basın mensupları ile bir araya geldi.

Türk basınında sansürün kaldırılışının 112. yıl dönümü vesilesiyle, mesai kavramı gözetmeden, meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, objektif bir yayıncılık anlayışı ile sorumluluk bilinci içinde özverili şekilde görevlerini ifa etmeye çalışan basın mensuplarının ’24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz tarafından basın mensupları onuruna Lavanta Tepesi Otel’de kahvaltı düzenlendi.

Kahvaltıya, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel başta olmak üzere Burdur il ve ilçelerinde görev alan basın mensupları ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, Kurumsal İletişim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Onur Birol ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Murat Kara da yer aldı.

Kahvaltı sonrasında konuşan Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, 24 Temmuz 1908 tarihinde basında sansürün kaldırılması ile demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir adım atıldığını belirterek “Biz üniversite olarak basından her zaman güç aldık. Üniversite-şehir iş birliğinde basının etkili gücü her zaman yanımızdaydı. MAKÜ, teknik ve akademik altyapısı ile hızlı gelişim gösteren üniversitelerden bir tanesidir. Akademik olarak da büyüklüğü Türkiye’deki üniversitelerin ortalama büyüklüğünün çok çok üstündedir. Üniversitenin fiziksel yapılanmasında da son aşamaya geldik. Bu yıl lisans ve ön lisans yaklaşık 9 bin kontenjan ile tercih kılavuzuna girdik. Yüksek lisans ve doktora programları ile yıllık yaklaşık 11 bine yakın öğrenci alan bir üniversite haline geldik. Üniversitemiz şehre hizmet veren, altyapıları ile de bölgesel kalkınmaya ve Burdur’a hizmet veren altyapılarla da bazı sektörlerin gelişimi adına da önemli çalışmalar yürütüyor. Bunları da siz değerli basın mensupları ile her zaman paylaşıyoruz. Bu vesile ile tüm basın mensubu arkadaşlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde böyle bir etkinlikle bir arada olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ise “Yerleşkeye her geldiğimizde buranın değiştiğini, geliştiğini, projelerin devam ettiğini görüyoruz. Hep vurguladığımız gibi MAKÜ, Burdur’un gözbebeğidir. 2006 yılından bu yana Burdur’da ne değişti diye soranlara en güzel cevap MAKÜ Yerleşkesidir. Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ve yönetiminin yerel basına ve muhabirlerine gösterdiği dikkat ve özen hepimizin bildiği bir gerçek ve bugün de 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla yine bizleri bir araya getirdi ve böylesi bir davetle onurlandırdı. Kendilerine teşekkür ederim.” vurgusunu yaptı.

Kahvaltı, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla hazırlanan pastanın kesilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.

Kodlama : SadeMedia Interactive