EkonomiGündemManşetRecep Kalkan: “Esnafımız demokrasinin yanında”

4 sene ago

81 il’de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlıkları eş zamanda basın açıklaması düzenleyerek yaşanan darbeyi kınadılar.

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan ve ilimizdeki esnaf oda başkanları da kahvaltılı basın açıklaması düzenleyerek ortak basın açıklamasını gerçekleştirdiler.

   ‘İDAMI GERİ İSTİYORUZ’

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan “ idamın gelmesini ve vatan hainlerinin idam edilmesini istiyoruz” dedi.

Kalkan “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve beraberliğini açıkça tehdit eden 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi karşısında, Ahilik gelenek ve kültüründen gelen, her zaman Devletin ve Milletin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte 20 milyonluk bir büyük camiayı temsil eden esnaf ve sanatkarlarımız, hiç düşünmeden, canları pahasına, cesaret ve kararlılıkla dimdik ayakta durmuştur. Ülkesine, milletine ve devletine sahip çıkan vatandaşlarımızın sokaklara ve meydanlara korkusuzca ve cesaretle çıkarak demokrasi nöbeti tutmaları ve demokrasiye sahip çıkmaları, bugün olduğu gibi geleceğimizin en büyük teminatıdır. Demokrasiyi sahiplenme noktasında, esnaf ve sanatkarlarımız, her zaman olduğu gibi, tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile bölünmez bütünlüğü, huzur ve güvenliği için daima, Devletimizin ve Milletimizin yanında yer alacaktır. Hiç kuşkusuz, Türkiye Cumhuriyeti, Demokrasiye ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak, tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek Devlet olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik menfur darbe girişimine karşı canlarını ortaya koyarak şehit düşen kahraman güvenlik kuvvetlerimize ve demokrasiye bağlı yurtsever vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kalkan; “bugün 81 il’de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak eş zamanlı basın açıklaması yapıyoruz.Esnaf sıkıntı içerisindeydi. Bu sıkıntıların üzerine darbe girişimi yapılması esnaf açısından oldukça hoş olmadı. Bizler bu memleketin harcı, çimentosuyuz. Esnaflarımızın bu konuyu ciddiye alarak dükkanlarını kapatmadan iş yerlerinde nöbet tutmaları gerekir. Ayrıca biz idamın gelmesini istiyoruz. Büyük ülkelerde idam var. Bizleri AB ülkesi gibi görüyorlar. Esasında biz AB’ye üye bile değiliz. O yüzden idam gelsin ve vatan hainleri idam edilsin” diye konuştu.

Türk iş dünyasını, özel sektörü temsil eden TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) dün ülke genelinde ortak bildiri yayınlayarak, 15 Temmuz darbe girişimine karşı demokrasi vurgusunu yineledi.

Demokrasi vurgusunun yapıldığı bildiride; “yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz” denildi.

 

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive