Türkiye Erkek Ragbi Milli Takımı, Avrupa Ragbi 15’li Konferans 2 Güney müsabakasında Andorra ile karşı karşıya geldi. Karşılaşma Andorra’nın 12-22 üstünlüğü ile sona erdi.

Burdur, Avrupa Ragbi 15’li Konferans 2 Güney müsabakasına ev sahipliği yaptı. Türkiye Erkek Ragbi Milli Takımı ile Andorra Erkek Ragbi Milli Takımı Burdur MAKÜ Spor Toto Stadyumunda karşılaştı. Müsabakayı Hırvatistanlı hakem Ivan Zelıc yönetti.

23 yıl aradan sonra Milli maça ev sahipliği yapan Burdur’da tribünlere gelen taraftarlar Türkiye Milli Takımına yoğun destek verdi.

Karşılıklı ataklarla geçen karşılaşmanın ilk yarısı 11-0 Andorra üstünlüğü ile sona erdi. İkinci yarıya taraftarların desteğini de arkasına alarak rakibine üstünlük kuran Türkiye Milli Takımı rakibine direnemeyerek sahadan 12-22 mağlup ayrıldı.

Karşılasma sonunda rakibini tebrik eden Türkiye Milli takımı sporcuları dostluk görüntüleri ortaya koyarken tribündeki taraftarlar da sahadan mağlup ayrılan Türkiye Milli Takımını bağrına basarak sahip çıktı.

Türkiye Ragbi Milli Takımı gruptaki ikinci maçını 23 Ekim’de deplasmanda Sırbistan Milli Takımı ile oynayacak.

Karşılaşmayı Burdur Valisi Ali Arslantaş, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder, Gençlik ve Spor İl müdürü Orhan Kemerkaya ile yaklaşık 1000 taraftar izledi.

Maç sonunda açıklama yapan Ragbi Federasyonu Başkanı Murat Pazan; “Gönül isterdiki buradan size bir galibiyet armağan edelim. Gönül isterdiki buradan ülkemize güzel bir galibiyet armağan etseydik Ankara’ya öyle dönseydik. Önümüzde bir Sırbistan maçı var. Ben inanıyorum arkadaşlara. Sıbistan maçına çok güzel bir şekilde hazırlanıp oradan galibiyetle dönmek istiyoruz.” diye konuştu.

Muhammet Fatih Başcı