ManşetSiyasetAK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt: “PROJELERİMİZİN MADDİ KAYNAĞI VAR”

1 sene ago

Önceliğimiz zihniyeti değiştirmek!.. Geçtiğimiz hafta 9 Mart’ta projelerini açıklayan AK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt, vaadlerinin finansına yönelik, maddi kaynak eleştirilerine cevap verdi.

Bakayrıntı.com internet haber sitesine yaptığı açıklamada Kurt, “projelerinin finansmanı, uçuk olduğu, ayağının yere basmadığı, hayali olduğu, Belediye’nin bütçesini fazlasıyla aşacağı” eleştirilerini yanıtladı. Burdur halkıyla paylaştığı projelerinin, özellikle de vizyon projelerinin kaynak sıkıntısı olmadığı, iktidar desteğiyle gerekli kaynakları bulacaklarını vurgulayan Deniz Kurt, öncelikle zihniyetin değiştiği takdirde bu projelerin hayata geçirileceğini belirtti.

‘PROJELERE KAYNAK VE DESTEK VAR, ÖNEMLİ OLAN ZİHNİYET’

Cumhur İttifakı – AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, 15 başlıkta 800 milyon lira tutarındaki 75 projesinin maddi kaynağı hakkında şunları söyledi:

‘DESTEK TAM; İKTİDAR YEREL EL ELE VERECEK’

“Yaklaşık 800 milyon lira tutacağını tahmin ettiğimiz projelerimiz için kaynak sorunu yok, aksine maddi ve manevi destek tamam. Ama ‘projeler iyi de parayı nereden bulacaksınız?’ so- rusu beni başka bir açıdan çok üzüyor. İlk önce onu belirtmek istiyorum. Maalesef son 5 yılda belediyede hâkim olan ve benim ‘Ercengiz zihniyeti’ diyeceğim zihniyet, Burdurlu vatandaşımın ufkunu, vizyonunu ne kadar küçültmüş ve daraltmış; görüyor musunuz? İnsan, esas buna üzülüyor. Sanki 5 yıl için 800 milyon lira çok büyük para gibi tepki veriliyor. Bu durum Ercengiz zihniyetinin Burdur’u getirdiği üzüntü verici noktadır.

İKTİSATÇIYIM VE İŞ ADAMIYIM; PARAYI YÖNETMEK BENİM İŞİM

Tekrar ederek söylüyorum; projelerimize başta Hükümetimizin başı olan Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği tamdır. Ayrıca fahri hemşehrimiz olarak gördüğümüz Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, göreve geldiğimiz andan itibaren projelerin bizzat takipçisi olacağını tanıtımda açıkladı. Her şeyden önemlisi, ben hem iktisatçıyım hem de iş adamıyım. Kaynak bulmak, parayı idare etmek bizim günlük işimiz. Ulusal ve uluslararası kaynaklar işini bilenler için bol. Yeter ki siz yönetmeyi bilin.

ERCENGİZ ZİHNİYETİ, BURDUR’UN HAYALLERİNİ ÖLDÜRMÜŞTÜR!

‘Para nerede?’ diyenlere şunu hatırlatmak isterim. Burdur’a 16 yılda 9 katrilyon lirayı kim getirdiyse bizim projelerimize kaynak oradan gelecek? Yıllara bölerseniz, AK Parti iktidarında Burdur’a senede ortalama 562,5 milyon lira para gelmiş. Biz 5 yıl için 800 milyon liralık yatırımdan bahsedince insanlar ‘acaba nereden gelecek?’ diyor.

İşte Ercengiz zihniyetinin bizi getirdiği nokta budur. Burdur’a 14 barajı 1 göleti, 3300 küsur kişilik öğrenci yurdunu, 9 hastane ile 19 sağlık tesisini ve 2671 konutu hangi zihniyet yaptıysa işte bizim projelerimizi de o zihniyet yapacak. Burdur’daki çiftçilere 1,1 katrilyon lira tarımsal desteği, girişimcilere 1,5 katrilyon lira yatırım desteğini, iş yerlerine 181 milyon lira SGK prim desteğini kim sağladıysa bizim projelerimize de finansman desteğini orası sağlayacak. İşi biliyorsanız para sorun değildir. Lütfen Burdurlu vatandaşlarımız oy kullanırken bunu iyi değerlendirsinler.”

Kodlama : SadeMedia Interactive