Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) faaliyet gösteren TÜBİTAK ve Avrupa Birliği Proje Yazma ve Uygulama Topluluğu (PROGEM), SALTO-YOUTH Avrupa Gençlik Ağına dahil oldu.

Gençlik alanındaki Avrupa öncelikli alanlarda çalışan yedi kaynak merkezinden oluşan bir ağ olan SALTO-YOUTH Avrupa Gençlik Ağına MAKÜ PROGEM Topluluğunun da dahil edilmesiyle yapılacak çalışmalarda güçlü ortaklılar kurulacak. Böylece yapılması planlanan projelerde gençlik çalışanları ve gençlik liderlerine ışık tutulacak.

Daha önce yurtiçinde Erasmus+ KA2 ve KA3 projelerine katılan PROGEM Topluluğu, Makedonya’da gerçekleştirilecek olan 2 farklı proje içerisinde de yer alıyor.

SALTO-YOUTH’da yer alan PROGEM Topluluğuna ilişkin bilgilere https://www.salto-youth.net/tools/otlas-partner-finding/organisation/progem.19020/ adresinden erişilebiliyor.

SALTO-YOUTH nedir?

SALTO-YOUTH, Avrupa Komisyonu’nun Eğitim Stratejisinin bir parçası olarak, gençlik çalışanları ve gençlik liderleri için yaygın öğrenme kaynakları sağlayarak Avrupa Komisyonu’nun Erasmus + Gençlik Programı çerçevesinde kuruluşları ve Ulusal Ajansları desteklemek için eğitim ve iletişim kurma faaliyetleri düzenlemektedir.