Burdur Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri çocuklara yönelik projelerini sürdürüyor.

Proje kapsamında Göl Polis Dinlenme Tesisinde düzenlenen alanda uçurtma şenliği etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Burdur Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Mustafa Güder, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre Akalın, İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram, Emniyet görevlileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

‘Gençlik İçin El Ele’ uçurtma şenliğinde öğrenciler polis abi ve ablaları ile birlikte eğlenerek vakit geçirirken renkli görüntüler oluşturdu.

Etkinlik hakkında konuşan İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik; “Bugün burada Valiliğimiz koordonesinde Burdur Emniyet Müdürlüğü ve başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere diğer kamu kurumlarıyla gençlik için el ele projesi Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzün koordinesinde yaklaşık 120 çocuğumuz başlarında öğretmenlerimiz, polis abileri ile birlikte burada uçurtma şenliği düzenliyoruz. Bu yazın son güzel günlerini böyle geçiriyoruz. Çocuklarımız genelde imkanları daha az olan çocuklarımız seçilmeye gayret edildi ki onlarda bu tarz şeylerden faydalansın diye. Hep birlikte yiyorlar, içiyorlar, eğleniyorlar. Çocuklarımıza böyle güzel bir gün yaşatmaya çalışıyoruz.”dedi.

Vali Yardımcısı İbrahim Özkan ise konuşmasında; “Çocuklarla beraber bir arada olmak güzel. Emniyet teşkilatımızın her zaman Toplu Destekli Polislik kapsamında vatandaşlarla, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızla, gençlerimizle beraber bir arada olması, çalışma yapması temelli projesi kapsamında burada hep beraber birlikteyiz. Tabi pandemi akla geliyor ister istemez, hepimiz ayrı, tecrit edilmiş izolasyonda bir nevi yaşıyorduk. Aşı ve önlemlerle beraber bir nebze olsun bir esneme, bir araya gelebilme mümkün oldu. Bu kapsamda da geçen seneden beri yürütülen proje uygulamaları çeşitli platformlarda devam ediyor. Bugün de öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, daire müdürlerimizle beraberiz. Çocuklarımıza mutluluk yaşatabiliyorsak ne mutlu bize. İnşallah bu şekilde toplum, polis, kamu görevlileri hep beraber iç içe mutlu, huzurlu bir Türkiye inşa ederiz diyorum.”ifadelerini kullandı.

-MUHAMMET FATİH BAŞCI