BURDUR’da bir işyerinden sahte para ile alışveriş yapan kişiler işyeri sahibinin dikkati sayesinde yakalandı.
Burdur’da bir işyerinden sahte para ile alışveriş yapan kişiler daha sonra Milli Egemenlik Caddesi’ndeki Çiğ Köfteciye geldi. Şüpheli bayan burada dört adet dürüm yaptırdıktan sonra sahte 100 lira verip para üstünü aldıktan sona işyerinden çıktı.
Aldığı parayı sahte para kalemi ile kontrol eden işyeri sahibi Sevgül Şenyurt “dört dürüm alıp bu 100 lirayı verdiler. 80 lira para üzeri verdim. Paranın sahte olduğunu anlayınca arkalarından koştum ama arabaya binip uzaklaştılar. Plakasını komşumuz olan Polis memuruna söyledim. O da 155’i arayarak bildirdi” dedi.
Şüphelilerin kullandığı otomobilin gittiği yönü mobese kameralarından tespit eden Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheli otomobili Karasenir Mahallesi Mahallesi İnkılâp Caddesi üzerinde durdurdu.
Otomobilde bulunan A.U., O.B., B.Ç. isimli 3 erkek ve S.B.,F.Ç., D.Y. isimli biri Türkmenistan uyruklu 3 kadın şüphelinin üzerinde ve araç içerisinde yapılan aramada, 90 adet sahte 100 TL, 167 adet sahte 50 TL olmak üzere toplam 17.350 TL sahte para ele geçirildi.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. Şahıslardan B.Ç.  isimli şahıs tutuklandı. Diğer şüpheliler ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.