GündemSağlıkPİRİBAŞ çiftinden, yine örnek adım

5 ay ago

Burdur’da duyarlı, hayırsever vatandaşların, insan odaklı, insanların yararına katkıları artarak sürüyor. Gerek eğitim, gerek sağlık alanında hayırseverlerin bağışları ve devlet iş birliğiyle sosyal projeler, Burdur’da hayata geçmeye devam ediyor.

Burdur’da geçtiğimiz yıllarda da hayır ve bağışlar yaparak, şehrimize önemli katkılar sağlayan Sevim ve Sezai Piribaş çiftinden örnek davranış…

Piribaş Ailesi tarafından yaptırılarak engelli bireyler ve ailelerine yönelik hizmet verecek olan Gündüzlü Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinin protokolü dün imzalandı.

Gündüzlü Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinin protokolü Vali Hasan Şıldak, Sevim Piribaş, Sezai Piribaş, Burdur Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Güven, Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ve hayırsever çiftin çocuklarının katılımıyla dün Burdur Valiliği toplantı salonunda imzalandı.

İmza töreninden önce basın mensuplarına konuşan Vali Hasan Şıldak şunları söyledi:

“İlimizin hayırseverlerinden, çok sevilen, çok değer verilen Sevim-Zekai Piribaş çiftinin bir başka güzel desteğini bugün inşallah devletimize kazandırmış olacağız.

Bilindiği üzere, kendileri sosyal hizmetler alanında bir çocuk destek merkezi yaptırmış vaziyetteler. Ve burası şu an hizmetine devam ediyor. Ancak bir müddet önce kendileri ile bir araya geldiğimizde Ramazan ayında, hayırlı bir günde böyle bir niyetleri olduğunu, yine sosyal hizmetler alanında bir başka tesis yapma konusunda isteklerini bizimle paylaşmışlardı. Biz de bundan büyük memnuniyet duyduk. Netice itibariyle yaptığımız ön hazırlık sonucunda İlimizde bir arsa temin ettik.

İl Özel İdaremize ait olan 4 dekara yakın bir arsayı bu iş için tahsis ettik. Tahsis işlemi tamamlandı. Yine yapılacak işin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığımız tarafından da onayı verildi. Bugün de birlikte protokolünü imzalayacağız. Öncelikle ben kendilerine şükranlarımı sunmak istiyorum. Çok teşekkür ediyorum. Sizleri tebrik ediyorum. Aynı zamanda çocuklarınızı tebrik ediyorum.

Aile olarak böyle güzel bir çalışmaya imza atıyorsunuz. Her şeyden önce yapılacak olan tesis ‘Gündüzlü Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’ olarak geçiyor.

Yani, engelli vatandaşlarımızın gündüz mesai saatleri içerisinde aileleri tarafından buraya bırakılan engelli çocuklarının bakımının yapılacağı bir merkez. İl Merkezimizde böyle bir tesise büyük ihtiyacı var. Çünkü Askeriye Köyü’ndeki tesisi biz yataklı olarak kullanacağız. Orası da bir engelsiz yaşam merkezidir.

Ama burada İl Özel İdaresi Lojmanlarının yanında ana caddeye ve il merkezine çok yakın, bu Gündüzlü Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi inşallah çok kısa süre içerisinde de hizmete girecek.

Engelli çocuklarımızın, gençlerimizin gündüz saatlerinde vakit geçirebileceği hoş bir merkeze dönüşecek. Allah tamamına erdirsin inşallah, Allah bağışınızı kabul etsin inşallah büyük bir hizmet. İnsanlığa, vatandaşlarımıza hizmet.

Biz tekrar sizlere teşekkürlerimizi ifade ediyoruz. Yapım süresince de her türlü kolaylığı gösterip, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz olarak, İl Özel İdaremiz olarak, Valilik olarak bu işin takipçisi olacağız. En kısa sürede inşallah tamamlayacağız.”

Vali Hasan Şıldak’ın konuşmasının ardından Hayırsever Sezai Piribaş kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasında duygulanan Sezai Piribaş “Protokol Burdur’umuza hayırlı olsun.” sözleriyye duygularını dile getirdi.

Konuşmalarının ardından protokol imzalandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive