GündemManşetPES ARTIK! BÖYLE DE OLMAZ Kİ

5 sene ago

 Hükümet Caddesi’nde park sorunu yeni bir hal aldı!

Ramazan ayı içerisinde yaptığımız bir haberle Hükümet Caddesi esnaflarının, gazetemiz aracılığıyla sorunlarını dile getirmelerine olanak sağlamıştık.Cadde esnafları, yolun tek tarafında plastik çiçek saksılarının bulunduğunu, araç sahiplerinin bu saksıları yerinden alarak, dükkanların önüne araç koyduklarını belirtmişlerdi… Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, esnafın şikayetlerine duyarsız kalmamış ve cadde esnafına daha büyük çiçek saksılarını getirip, caddenin tek tarafına koydurma sözü vermiş ve 24 saat geçmeden sözünü yerine getirmişti…

Hal böyle olunca, Hükümet Caddesi esnafları da, biz de araç sahiplerinin caddeye araçlarını koyma konusunda imtina edeceklerini düşündük ama sonuç değişmedi. Fotoğrafta da gördüğünüz gibi sonuç yine aynı, manzara aynı manzara.

Gazi Caddesi’nden gelen araçlar, Hükümet Caddesi’ne giriş yapıp, yolu kullanabiliyor. Ancak, Katlı Otopark’ın da bulunduğu Eski Müftülük tarafından, caddeye giriş yasak. Hükümet Caddesi’nin üst kısmında, hem katlı otopark olduğunu, hem de o taraftan araçlar için geçiş olmadığını gösteren işaretler var ama nafile…

Fotoğrafa dikkat edin; araçların tamamı, araçların caddeye geçişinin yasak olduğu yerden sağlanıyor. Arka arkaya tam 4 araç var. Aynı yerde, aynı saatte. Üstelik araç sürücülerinden biri, sanki o caddeye girmek hakkıymış gibi, öndeki araçların çıkması için uzun bir süre kornaya basıyor.

Cadde esnafı ise şaşkın! Artık ne yapacaklarını bilmez durumdalar. Dükkanlara malzeme getiren araçlar neyse ama ya caddede işi olmayan araç sahipleri. Yolu sadece geçmek için kullananlar. Onlarda hiç üşenmeden dakikalarca araçların caddeden kalkacağı zamanı bekliyor. Yani, istediğiniz tedbiri alın, istediğiniz kadar uygulamaları değiştirin, alışkanlıklarımızı değiştiremediğimiz sürece sonuç değişmiyor!..

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive