Burdurlu Enduro Motosiklet sporcusu Kamil Kılıçaslan, (32) düzenli bir parkur olmadan hazırlandığı Konya Endurofest 2021’de Hobi kategorisinde birinci oldu.

Konya’nın Selçuklu İlçesi’nde 25-26 Eylül tarihleri arasında özel hazırlanan pistte yarışan Burdurlu Enduro motosiklet sporcusu Kamil Kılıçaslan, 77 sporcu arasında 200 tam puanla birincilik kürsüsüne çıktı. Etkinliğe, Prestij, Usta, Genç, Hobi ve Veteran kategorilerinde yaklaşık 180 sporcu katıldı.

Burdur’da Enduro motosikleti yapmak için düzenli bir parkurları olmadığını ve buldukları arazilerde çalıştıklarını söyleyen Kılıçaslan; “İlki 2019 yılında yapılan ve geçen yıl pandemi nedeniyle yapılamayan Konya Endurofest yarışlarına Burdur’u temsilen beş sporcu katıldık. Konya’daki parkur Türkiye’nin en büyük parkuru. Hobi kategorisinde 200 tam puanla birinci oldum. Diğer arkadaşlarımda sıralamaya girdi. Burdur’da Enduro sporunu yapmak için düzenli bir parkurumuz yok. Rastgele bulduğumuz arazilerde çalışıyoruz. Böyle olduğu halde birincilik elde ettim. Güzel bir parkurumuz olsa daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Yetkililerden bize yer
göstermelerini istiyoruz. Tahsis edecekleri araziyi biz kendi imkanlarımızla Enduro pisti haline getireceğiz” dedi.

Kılıçaslan şunları söyledi; “Katılan arkadaşlarımızın ortak görüşü yeterli antrenman yapamama, kondisyon eksikliği, rastgele yerlerde antrenman yapmakla olmuyor. Bu yarışlara Parkurda çalışmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kılıçaslan 23-24 Ekim’de Mersinde Toroslar Enduro yarışmalarında Burdur’u temsil edeceklerini belirtti.