Burdur Yamaç Paraşütü Spor Kulübü üyeleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Türk bayraklı atlayış gerçekleştirdi.

Burdur Yamaç Paraşütü Spor Kulübü üyeleri paraşütlerine taktıkları Türk Bayrakları ve Atatürk Posteri ile 380 rakımlı Avşar Tepe’den Burdur Gölü kenarına atlayış yaptı.

15-21 Mayıs Gençlik Haftası Kutlama etkinlikleri kapsamında atlayış gerçekleştirdiklerini söyleyen Burdur Yamaç Paraşütü Spor Kulübü Başkanı Fatih Kılıçaslan, “Milli Mücadelenin başlangıcının yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Biz de bu özel günde Yamaç Paraşütü Burdur Spor Kulübü olarak bayraklarımızı ve Atatürk resimlerimizi asarak uçuşlarımızı gerçekleştirdik. Bize destek olan Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

Yamaç Paraşütü Sporcusu Sadık Aktaş “Milli mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs’ın yıldönümünde Yamaç Paraşütü Burdur Spor Kulübü olarak bu özel günde Avşar Tepe’den Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri ile havada kutlayacağız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimize Allahtan rahmet ediliyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

Büşra Kılıçaslan ise “Ulu önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Milli Mücadelenin yıl dönümünde Atatürk portresi ve Türk bayrakları ile uçuşlarımızı gerçekleştiriyoruz. Tüm gençlerin Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor Bayramını kutlarım” diye konuştu.