GündemManşetÖZLEMLE ANDIK (Usta Gazeteci Muharrem Tuncel vefatının birinci yıl dönümünde mezarı başında anıldı)

1 sene ago

Geçtiğimiz yıl 10 Aralık 2017 Pazar gecesi ani bir kalp krizi sonucu vefat eden Yeni Gün Gazetesi sahibi, kurucusu usta gazeteci, “Burdur Basını’nın Muharrem Abisi”, Muharrem Tuncel ölümünün birinci yılında, 10 Aralık 2018 Pazartesi günü  mezarı başında dualarla anıldı.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti yönetimince düzenlenen anma etkinliğine, Tuncel’in meslektaşlarının yanısıra Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, önceki dönem Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti’nin Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, Burdur Gazeteciler Cemiyeti onursal başkanı M. Ercan Taraşlı, önceki dönem Cemiyet yönetim kurulu başkanı Yusuf Tortop, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Taşdemir, Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımıcısı Osman Koçıbay ile Muharrem Tuncel’in ailesi, yakınları katıldı.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel katılımcılara ‘vefa’ vurgusundan bulunarak, “Cemiyet yönetimi Burdur basınında emek veren sembol isimleri, bizleri buraya getiren büyüklerimizi anmaya özen gösteriyor, onları anmaya çalışıyoruz. Eğer; bugün burada gazetecilik yapabiliyorsak, meslek faaliyetlerimizi sürdürebiliyorsak, meslek büyüklerimiz sayesinde bunları gerçekleştiriyoruz. İşte; bu değerlerden bir tanesi de Muharrem Tuncel. Burada onu fazla anlatmaya gerek yok. Hepiniz onu yakından tanıyor, biliyorsunuz. Eminim ki babam buradaki manzaradan çok mutludur. Çünkü; meslektaşları var, her zaman olduğu gibi Burdur’un farklı görüşlerinden geniş kesimleri yine bir araya getirdi” diye konuştu.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de Tuncel’in mezarı başında yaptığı konuşmada; “Sevgili Muharrem Amca’yı kaybedeli bir yıl oldu. Zaman çok hızlı geçiyor. Geçen yıl umulmadık bir anda bizleri bıraktı gitti. Ama; tabiki her fani için bir gerçek var. Bu gerçek te ölüm. Yaşamın başlangıcından sonuna kadar giden yolda iyi bir insan olabilmek, vakit dolduğunda da arkanızda bıraktığınız en iyi mirasın, iyi bir isim, iyi bir insan olarak anılabilmek olduğunu düşünüyorum. Muharrem Tuncel’de öyle bir insandı. Değişen dünya içerisinde, küçük işletmesine sahip çıkıp, mesleğine saygı gösteren ve mesleğinin saygınlığını hiç yitirmeden, mesleğini yapmak için adeta iş yerinde yatan bir gazeteciydi. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Bazen insan yaşamda birleştiremediklerini ölümde birleştirir. Kalabalık bir cenazenin ardından, bugün de onu seven dostları, ona saygı duyan insanlar, bizler bir araya geldik. İnşallah yattığı yerde de rahattır. Bir kere daha onu seven dostları olarak biz ona hakkımızı helal edelim, İnşallah o da hakkını bize helal eder” dedi

Filiz ERYILMAZ

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive