EğitimManşetÖZEL SERGİ

2 sene ago

Burdur Özel Eğitim Okulu öğrencilerinden proje sergisi

Eğitim kenti Burdur’da Nisan ayının sonu ile birlikte öğrencilerin sergi sezonu da açıldı. Öğrencilerin çalışmalarının ortaya konduğu bu sergilerde, şehrimizde son yıllarda TÜBİTAK odaklı, bilimsel çalışmaların yer aldığı sergiler öne çıkıyor.

Öğrencilere proje kültürünü aşılamak, grup çalışması alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlenen bilim fuarlarında, 26 Nisan 2018 Perşembe günü özel bir sergi öne çıktı.

ÖZEL ÇOCUKLARDAN PROJE SERGİSİ

Şehrimizdeki özel çocukların eğitim aldığı Burdur Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, Bilim Fuarı’nda yeteneklerini sergilediler. Önceki gün Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çetinkaya ve davetlilerce açılışı yapılan Özel Eğitim Okulu’ndaki TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda projelerini ortaya koyan özel çocukların çalışmaları büyük beğeni topladı. Katılımcılar okul koidorunda özel çocukların projelerinin sergilendiği alanı gezerek proje sahibi çocuklar ve öğretmenlerinden bilgiler aldılar.

Dezavantajlı grupta yer alan, özel eğitim alan çocukların proje sergisi, bilim fuarı etkinliğine ayrı bir güzellik ve anlam kattı. Okul yönetiminin çabaları, özverili öğretmenlerin katkıları ve özel öğrencilerin çalışmasıyla ortaya bir güzel bir etkinlik çıktı.

FARKLI BİR EĞİTİM KURUMU

Burdur Özel Eğitim Okulu Müdürü Ahmet Tepe ile Müdür Yardımcısı Evren Evrensel’in uyumlu, örnek çalışmaları, özel çocukları topluma kazandırmak için yoğun çaba sarfeden fedakâr öğretmenlerin uğraşları, öğrenci velilerinin de faaliyetlere ortak olması, şehrimizin en eski okullarından biri olan Cumhuriyet Okulu’nun hemen yanıbaşındaki ilk binada yapılan tadilat çalışmalarıyla Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu’na dönüşütürülen okulu, farklı bir eğitim kurumuna çevirdi…

YENİ BİNA İHTİYACI

Pek çok fiziki yatırımın, yeni okul binası inşaatının hizmete sokulduğu Burdur’da şimdi de en büyük beklentilerden biri, Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu’nu modern, çağın ihtiyaçlarına uygun bir binaya kavuşturmak… Yeni bina; özel çocukların daha iyi şartlara eğitim almasına, öğretmenlerin performansının artmasına , bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerin de çoğalmasına neden olacak.

Kodlama : SadeMedia Interactive