ManşetÖzel İdare çalışmalarını değerlendiren Vali Şerif Yılmaz: “2018’de HİZMETLERİMİZ ARTARAK SÜRECEK”

2 sene ago

Vali Şerif Yılmaz 2017 yılı Meclis çalışmalarını tamamlayan İl Genel Meclisi Üyeleri ile 8 Aralık 2017 Cuma akşamı düzenlenen yemekte bir araya geldi. Burdur Milletvekili Reşat Petek, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, İl Genel Meclisi Üyeleri ile İl Özel İdaresi Şube Müdürlerinin katıldığı programda, ilimizdeki kırsal alt yapı yatırımları, Özel İdare yatırımları hakkında Vali Yılmaz, Milletvekili Petek ve İl Genel Meclisi Başkanı Bağcı konuştu.

Vali Yılmaz yatırımlar, alt yapı, sıcak asfalt çalışmaları hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Bugün 2018 yılı bütçe çalışmalarını tamamladık. Çalışma nihayetinde bir aylık süre zarfında gerek komisyonlarda gerekse kurumlarla beraber yapılan çalışmalar neticesinde İl Genel Meclisi Üyeleri olarak verdiğiniz oylar ile beraber 2018 yılı bütçemiz kabul edildi. 2018 yılı bütçemiz 89 milyon TL. İnşallah bu yaptığımız bütçe Burdur’umuza, Burdur’da yaşayan insanlarımıza hayırlı olur, hayırlı olsun. Bundan sonraki bize düşen bu hazırlanan bütçenin hayata geçirilmesi uygulanması. İnşallah bunu hep beraber elbirliğiyle gerçekleştiririz.

Özel İdare olarak bizim sorumluluk alanımız çok geniş. Bütün Burdur sınırları içerisinde her noktada görev ve sorumluluklarımız var. Bayındırlık’tan spora, sosyal ve kültürel faaliyet’ten eğitime varıncaya kadar aklınıza gelen tüm şeylerde sorumluluklarımız var. Devletin vermiş olduğu kaynakları bu yıl siz İl Genel Meclisi üyelerinin de bildiği gibi 2018 yılı ile ilgili mevcut kaynaklarımızın yanında 25 milyon TL borçlanmaya gideceğiz. Bu da önümüzdeki yıl daha ziyade daha fazla hizmetin götürülmesi anlamına geliyor. Çünkü alt yapıyla ilgili eksikliklerimizin çoğunu tamamladık. Özellikle su ile olan sıkıntılarımızı kuraklıktan ve hayvancılıktan kaynaklanan bir takım sıkıntılar var.

Ancak bunlar çözülmeyecek şeyler değil. Özellikle KÖYDES’ten, özel idareden, hem de birliklerden önceliğimizi içme suyuna verdik bilindiği gibi. Bunun ötesinde bu yıl sıcak asfalta başladık. Köy yollarımız da grup yollarımız da üç yıllık bir plan yaptık. Bu yılla ilgili borçlanmayla ilgili ağırlık sebebimizde buydu. Bilindiği üzere asfalt plentimizi kurduk. Hem sabit Hacılar’daki, hem de seyyar asfalt plentini kurduk. Bugün itibariyle seyyar asfalt plenti Gölhisar’da, ama yarın Gölhisar bölgesinden Bucak ilçemizin uzak yerlerinde hizmet vermeye gidecek. Yani bizim nakliye maliyetini düşürecek şekilde arkadaşlarımız planlama yapıyorlar. Bu kışta seyyar Plent’in altına tekerlekli dorseyide koymak suretiyle artık daha rahat bir şekilde taşıyacağız. Bir yerden alıp başka bir yere kurmak biraz zaman alıyor, onu da önlemiş olacağız.

Yani Burdur’da nerede hizmet varsa en kısa süre içerisinde hayata geçirilmesi ile ilgili alt yapıyı oluşturmuş oluyoruz. Alt yapı olduktan sonra elimizdeki bu kapasiteyi kullanmak için de hammaddeyi satın alıp yine çalışmalara devam edeceğiz. Bu yıl asfalta verdiğimiz öncelikten dolayı kilit parke ile ilgili biliyorsunuz köylerden çok talep var. Onlara pek cevap veremedik. Çünkü önceliğimiz olan sıcak asfalt çalışmasını seyrine sokalım istedik. Ondan sonra diğer hizmetler artık kendi mecrasında yürüsün diye. Ama burada bütün hesabımız kitabımız en düşük maliyetle hizmeti nerede nasıl gerçekleştiriyorsak, bunu gerçekleştirmeye çalışacağız.

Ben bu vesile ile yaptığınız hizmetlerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bütçemizin hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah önümüzdeki yıl bu yıldan daha güzel daha verimli çalışma imkanımız olur. Şu anda bile hala arkadaşlarım çalışıyorlar. Bugün sıcak asfalt çalışması Karamanlı’da devam ediyor. Şu ana kadar 92 km sıcak asfalt yapıldı. Ayrıca kendi yaptığımız ekip makinalarla işleri hızlandıralım istiyoruz.”

Kodlama : SadeMedia Interactive