EğitimKültürManşetÖzel annelerden özel jest

3 ay ago

Burdur’da yaşayan özel çocukların anneleri, kendilerine olan yakın, özel ilgilerinden dolayı Vali Hasan Şıldak’ın eşi Hanımefendi Fatma Nur Şıldak’a teşekkür etme babında, geçtiğimiz hafta  sonu 14 Eylül 2019 Cumartesi günü Burdur’un yöresel yemeklerinin ve geleneklerinin sergilendiği program düzenleyerek, özel jest yaptılar.

Burdur Öğretmenevi işletmeciliğinde olan Mısırlılar Evi’nde düzenlenen programda özel çocukların anneleri Burdur’un geleneksel lezzetlerimden olan muhteşem bir sofra hazırladılar. Yemekten sonra da Burdur’un yine ayrı bir geleneği olan kına gecesi, yöresel halk oyunları ve manilerle gelin kaynana atışmasını canlandırdılar.

Programı düzenleyen fedakar anneler adına konuşan Eylem Selcan Tuncel, “Hanımefendi geldiği günden bu tarafa Sayın Valimiz ile birlikte hep bizlerin yanında oldu. Her davetimize icap ettiler. Her sıkıntımızı çözerek taleplerimizi yerine getirmeye çalışıyorlar. Biz de kendilerine bir nevi teşekkür ve Burdur geleneklerini göstermek amacı ile arkadaşlarım ile bu programı düzenledik. Burdur’un geleneksel tatlarından olan tüm yemekleri ve tatlıları elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Bir de küçük kına gecesi ve halk oyunu gösterisi düzenledik. Amacımız güzel bir gün geçirmek ve birlikte olmaktı… Öğretmenevi Müdürü Halit Aksel’e de katkılarından ötürü teşekkür ederiz” dedi.

Kendisi için düzenlenen programdan çok mutlu olan Fatma Nur Şıldak, özel çocukların annelerine hazırladıkları yemekler ve gösteriler için teşekkür etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive