KültürManşetÖzçelik’ten müjde; KREMNA ziyarete açılacak

3 sene ago

Burdur’un en önde gelen tarihi değerlerinden biri olan ilimiz Bucak ilçesi Çamlık Köyü’ndeki ören yeri için somut adımlar atılıyor. AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Kremna girişine karşılama merkezi ve çevre düzenlemelerinin yapılarak Kramne ören yerinin ziyarete açılacağını duyurdu.

Ağlasun ilçesindeki Sagalassos antik kenti ile Gölhiser ilçesindeki Kibyra antik kentlerinden sonra Bucak Kremna’da yapılacak yeni düzenlemeler, Kremna anti kentinin ziyarete açılması, burdur’un turizm pastasını, kültür turizmindeki aldığı payı, iddiasını artıracak.

Özçelik, Bucak İlçesi Çamlık Köyü Kremna Örenyeri ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Tarihi ve Kültürel yapılara sahip çıktıklarını belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Burdur İlimizde tüm tarihi ve kültürel yapılarımıza sahip çıkıyoruz. Burdur İl Özel İdaremizce Kremna Antik Kentimizde yapılan, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza devredilen örenyeri girişindeki mevcut yapıyı Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler sonrası ziyaretçi karşılama merkezi olarak düzenleyerek ziyarete açılması planlamaktadır. Söz konusu karşılama merkezi ve çevre düzenleme projeleri Kültür ve Turizm Bakanlığımızca hazırlanmakta olup 2018 ilk çeyreğinde bitirilmesi planlanmaktadır.” dedi

 

Kodlama : SadeMedia Interactive