GündemManşetÖzçelik’ten demiryolu yatırımlarına sıkı takip

3 sene ago

Burdur’la ilgili sorunları, ilimize gelecek olan kamu yatırımlarını yakından takip eden AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in ajandasında, iş takip listesinde öncelikli konu başlıklarından biri de; ‘Hızlı Tren projesi ve demiryolu hizmetleri.’

AK Parti iktidarlarının vizyon projelerinden biri olan ilimizden geçecek olan İstanbul-Afyonkarahiser-Burdur-Antalya Hızlı Tren projesini yakından takip eden, şimdiye kadar yaptığı açıklamalar, yayınladığı basın bültenleriyle Hızlı Tren’in akıbeti, gelişen süreç hakkında kamuoyunu bilgilendiren Özçelik, demiryolu bürokrasisi ile yaptığı görüşmeler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın, Demiryolları Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt ve Strateji Daire Başkanı Mehmet Altınsoy’u ziyaret ederek Burdur ilindeki demiryolu çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Burdur-İzmir arasında çalışan Göller Ekspresinin tekrar seferlere başlayıp başlaması konusunda olumlu görüşünü belirten Özçelik, “Burdur ve Isparta’dan hızlı tren devreye girinceye kadar seferlerin başlamasını talep ediyoruz. Böylece vatandaşlarımızın ulaşımda alternatif bir yola daha kavuşmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Son olarak Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın ile makamında görüşen Milletvekili Özçelik, Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar-Isparta-Burdur-Bucak-Antalya güzergahında hizmet verecek olan Hızlı Tren çalışmalarının hangi safhada olduğu hakkında bilgi alırken, Hızlı Tren projesinin bir an önce tamamlanması konusunda vatandaşların yoğun talebi olduğunu Genel           Müdür Apaydın’a iletti. Öte yandan Hızlı Tren İstasyonu yapılıncaya kadar Burdur Şehir içi rayların durması görüşünde ortak noktada buluşan Genel Müdür Apaydın ve Milletvekili Özçelik, Menderes Mahallesi Arabalı Alt Geçit için geçen yıllarda hazırlanan projenin yatırım programına alınarak, ödenek ayrılması konusunda mutabakata vardı.

Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün altındaki DDY ait 372 Metrekare arsanın İl Müdürlüğüne Çocuk Destekleme Merkezi İnşaatı yapılması için İl Müdürlüğüne bedeli karşılığı satılması konusunda da sürecin başladığını bildiren Özçelik, Burdur halkı adına Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın başta olmak üzere tüm çalışanlara başarılar diledi.

İlimiz Milletvekili Özçelik’e DDY yetkilileriyle görüşmelerine AK Parti Burdur İl Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Yusuf Yağcı da eşlik etti.

BURDUR – ANTALYA HIZLI TREN PROJESİNDE SON DURUM

Eskişehir – Afyonkarahisar- Burdur Antalya Hızlı Tren projesinde; Eskişehir – Afyonkarahisar arasında etüd projesi tamamlandı, uygulama projesine geçildi. Afyon – Isparta – Burdur – Bucak – Antalya etüd projelerine başlandı. Planlamaya göre, 2018 yılının birinci yarısında yapımına başlanacak.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive