EğitimManşetÖzçelik’ten ‘ Burdur’da eğitim yatırımları’ açıklaması: “30 projeye 166 milyon liralık dev yatırım”

3 sene ago

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur’da il genelinde yapımı devam eden ve proje halindeki eğitim yatırımları hakkında açıklama yaptı. Özçelik, “BURDUR MİLLİ EĞİTİMDE YATIRIMLAR SON SÜRAT, 30 PROJE, 166 MİL- YONLUK YATIRIM” başlığıyla yayımladığı basın bülteninde, ilimizde eğitim yatırımlarının, fiziki yatırımların hız kesmeden sürdüğünü belirtti.

AK Parti Hükümetleri döneminde eğitim yatırımlarına büyük önem verildiğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik,Burdur iline eğitimde, fiziki yatırımlar için 2017 yılında 166 milyon TL tutarında devlet yatırımı olacağını ifade etti. Özçelik açıklamasında toplam 30 projenin olduğunu ve 6 projenin 30 gün içinde teslim edileceğini, 4 projenin inşaatının sürdüğünü, 1 projenin ihale edileceğini ve 19 projenin ise proje ve ihale çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Milletvekili Özçelik, açıklamasında “İl Milli Eğitim Müdürlüğü yeni binası tamamlanarak hizmete sunulmuştur. 8 Derslikli Düğer Ortaokulu, 8 Derslikli Çeltikçi Yunus Emre İlkokulu, 4 Derslikli Ağlasun Mamak İlkokulu ve 4 Derslikli Kozluca İlkokulu Ek Binası 30 gün içinde teslim edilmesi planlanmaktadır. Yine 12 Derslikli Çavdır Meslek Lisesi ise 1.dönem sonuna teslim edilmesi için çalışmalar devam etmektedir” dedi.

İnşaatı devam eden yatırımlarla ilgili olarak da açıklama yapan Özçe- lik, “Karamanlı Fen Lisesi Okulu alanı içerisinde 200 kişilik Karamanlı Ortaöğretim Pansiyonu, İl Merkezinde Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu bahçesi içerisine 536 kişilik Konferans Salonu, 4 Derslikli Tefenni Anaokulu ve Burdur ilinin en büyük ortaokulu olacak olan 32 Derslikli Bucak Emin Gülmez Ortaokulu’nun da inşaat çalışmaları sürmektedir” diye konuştu.

4 derslikli Çatağıl İlkokulu’nun 29 Eylül 2017 tarihinde ihale edileceğini ifade eden Milletvekili Özçelik, “İmam Hatip Lisesi ve Bahçelievler Mahallesi’nde olmak üzere Burdur il merkezinde 2, Yeşilova ilçemiz Merkez Ortaokulu bahçesinde spor salonu projesi ve ihale işlemleri sürmektedir. Burdur İl merkezinde Bozkurt Mahallesi’ndeki Milli eğitim lojmanları yıkılarak yerine 200 kişilik öğrenci pansiyonumuzun ihale işlemleri devam etmektedir. Yine İl Merkezi 7, Bucak, Gölhisar 2, Ağlasun, Çavdır, Yeşilova ve Karamanlı olmak üzere 14 okul binasının proje ve ihale çalışmaları devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Özçelik, 2017 yılında hayırseverlerin katkısıyla eğitim yatırımlarının da sürdüğünü belirterek “Gölhisar Yusufça Mahallesi’nde 2 derslikli anaokulu tamamlanmış ve eğitime hazır durumdadır. Yine Karamanlı ilçesinde 4 derslikli İmam Hatip Ortaokulu inşaatı sürmektedir. Burdur İl Merkezinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılan 16 derslikli TOBB Meslek Lisesi inşaatı tüm hızıyla devam etmekte, yıl sonuna tamamlanması planlanmaktadır. Yine İl merkezinde Hilal Petek Kız İmam Hatip Lisesi’nin ruhsat işlemleri devam etmekte olup Ekim ayında inşaatın başlaması planlanmaktadır” bilgisini paylaştı.

Milletvekili Bayram Özçelik, ‘eğitimin başkenti’ sloganına yakışan eğitim yatırımlarının her geçen yıl katlanarak artacağını belirterek, “Burdur ilimize ve ilçelerimize hem devletimizin eğitim yatırımları hem de hayırseverlerimizin yatırımları sürmektedir. Hayırseverlerimiz başta olmak üzere eğitime destek veren tüm herkese teşekkürlerimi sunarım” sözleriyle açıklamasını noktaladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive