pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 27,4262 0.38%
EURO 29,0058 -0.15%
ALTIN 1.644,930,21
BITCOIN 7416203,96%
Burdur
21°

AÇIK

05:23

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÖZÇELİK, TECRÜBESİNİ KONUŞTURDU

ÖZÇELİK, TECRÜBESİNİ KONUŞTURDU

ABONE OL
22 Temmuz 2022 13:24
ÖZÇELİK, TECRÜBESİNİ KONUŞTURDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilal Karasakal’ın hazırlayıp sunduğu Burdur’un Nabzı programına konuk olan AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Bilal Karasakal’ın hazırlayıp sunduğu Burdur’un Nabzı programına konuk olan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Özçelik, 20 yıllık iktidarları sürecinde mecliste sadece 10 kişinin kıdemli olarak yer aldığını ve bu siyasi birikimini parti büyüklerinin de karar vermesi durumunda Burdur’a 2023’te tekrar aday olarak yer almak istediğini bu birikimi Burdur’a hizmet olarak geri getirmek istediğini söyledi.

“Ekonomiyi düzlüğe çıkararak 2023 seçimini alacağız”

Özçelik, 14 Ağustos’ta 21. yaşına girecek olan AK Parti’nin 20 yıllık iktidarları sürecinde halkın gönüllerini kazandıklarını ve 14 seçim kazandıklarını söyledi. 2023’te Türkiye’nin yine tercihinin AK Parti olacağını söyleyen Özçelik, “Seçimlerdeki rakibimiz ne CHP ne İYİ Parti ne diğerleri ne de altılı masa bizim rakibimiz ekonomi. Ekonomiyi de düzlüğe çıkararak tekrar 2023 seçimini alacağız.” dedi.

“BURDUR’A YENİ İVME TURİZM”

Salda Gölü ile açıklamalarda bulunan Özçelik, “Salda beton yığını olacak demişlerdi gelip görsünler, ayrı bir yatırım anlayışı ile güzel bir hizmet kazandırdık. Salda artık yeni yüzü ile dünyaya mal olmuştur. Burdur’un turizm potansiyelini iyi kullanırsak yeni hikayenin başlığı turizm olacak. Sagalassos, Kibyra ve Kremna antik kenti, İnsuyu, Salda doğal güzelliklerine MAKÜ’nün ilimize kazandırdığı spor turizmi ayrı bir ivme kazandıracak.” dedi.

“TOKİ YATIRIMIZ DEVAM EDECEK”

Gelecek yıl 150 bin TOKİ yatırımından Burdur’unda faydalanması için gerekli çalışmaların yapıldığını söyleyen Özçelik, şu an ilimizde devam eden Necatibey ve Büğdüz yol ayırımındaki TOKİ inşaatlarının devam ettiğini söyledi.

Burdur siyasetinde tartışmalara neden olan 15 Temmuz programı, ekonomi, içme suyu, yeni devlet hastanesi, diş hekimliği fakültesi ve siyasetteki geleceği ile ilgili konulara da değinen AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in açıklamalarından pasajlar şöyle;

“Ben meydanda kalıp konuşmalarını yapmalarını arzu ederdim”

“Biz diğer illere de sorduğumuzda birçok ilde programa diğer siyasi partilerin katılmadıklarını gördük. Yani program başlamadan katılmayacaklarını beyan ettiler. Ama 2 yıldır da Burdur’da daha önce ki yıllarda ben yoktum Ankara’da Meclis’teydim. Konuşmalar başlayınca Cumhurbaşkanımızın sözleri üzerine meydanı terk etmeleri tabi ki onların kendi kararlarıdır. Partilerinin organlarıyla görüşmüşlerdir. Ama biz doğru bulmadık, söylenecek bir şey varsa bunların bizzat kendileri orada bulunarak ifade etmeleri gerektiğini bilmeleri gerekiyordu. Onlar gitmeyi tercih ettiler. Dolayısıyla burada bir şey aramaya gerek yok. Cumhurbaşkanımız her zaman ki yaptığı konuşmalarını yapmıştır. 15 Temmuz’da hain darbe girişiminde dik duran, karşı koyan, vatandaşı meydanlara çağıran, 15 Temmuz darbe girişimini püskürten bir liderin bu tür toplantılarda söyleyeceği sözler bellidir. Cumhurbaşkanımız da bunu net bir şekilde söylemiştir. Bu işten rahatsız olanlar da meydanları terk etmiştir. Ben meydanda kalıp konuşmalarını yapmalarını arzu ederdim. Ama gördük ki bunu tercih etmediler. Onların kendi kararlarıdır.

“Halkımızın elini güçlendirecek, gelirini güçlendirecek kararları alabiliyoruz”

Biz ülkemizdeki bu ekonomik daralma ve sıkıntının farkındayız. Vatandaşımızın zorluk içerisinde olduğunu, alım gücü ve piyasalardaki fahiş fiyat artışının durumlarını da çok iyi biliyoruz ama dünyadaki devletler içerisinde ülkeler içerisinde halkımızı bu noktada çok fazla hissettirmeyecek ekonomik tedbirleri, kararları ve bu noktada halkımızın elini güçlendirecek, gelirini güçlendirecek kararları alabiliyoruz. Bu noktada da hükümetimizin geçen aylar içerisinde asgari ücretteki artışlar çok iyi bir noktaya geldi. Bir anda 5 bin 500’lere gelen bir artış söz konusu oldu. Bunun yanında memur maaşlarıyla ilgili emekli maaşlarının artışıyla ilgili kararları aldık, yasal düzenlemeleri yaptık. Burada bu yapılan düzenlemeler aynı zamanda ekonomimizdeki hareketliliği ortaya koyacak çalışmalar. Çünkü bir emekli maaşını aldığı zaman onu bir birikim şekliyle değil hemen piyasada oğluyla, torunuyla ya da kendisinin ihtiyaçlarını gidermek için esnafla temasa geçerek ekonomiye bir para sürülmesi söz konusu oluyor. Bu çerçeve de piyasaya para girmiş oluyor. Bununla ilgili düzenlemeleri de en iyi şekilde yapıyoruz. Geçen aylarda en çok konuşulan 3600 ek göstergenin verilmiş olması hem maaş artışına sebep oluyor hem de emekli ikramiyelerinin bir anda 50 bin, 70 bin lira artışını sağlayacak düzenlemeleri gerçekleştirmiş olduk.  Krizin ne olduğunu önce bir tespit etmemiz lazım. Yani Türkiye’de 2001 krizi var, 1995 krizi var, 1980’lerde olan birtakım krizler var. Oralara baktığımız zaman finans sektöründe büyük kayıplar olduğunu, enflasyonun 3 rakamları hanelerin üzerine çıktığını, faizlerin ise gecelik 7 bin 500, 8 bin lira olduğu dönemler var. Yani ekonomik krizlerde banka batmalarının olduğu, bir anda 20’ye yakın banka battığı, sokaklarda esnafın birtakım eylemler yaptığı görülüyor. Ama biz bu süreçte şunu söylüyoruz; fiyat artışları var, stokçuluk var, karaborsa şekliyle piyasa da maalesef fiyatların artışına sebep olacak birtakım faaliyetlerin olduğunun farkındayız. Dikkat ederseniz dönem dönem bazı ürünlerde stokçuluktan kaynaklanan, piyasaya sürüm aksatılmasından kaynaklanan ürünlerde sıkıntı yaşandı. Ama bu tamamen Türkiye’de ürünleri bulamama, hiç ürün yokluğu yok şekliyle bir şeye dönüşmedi. Bunu da dönüştürmemek için hükümetimiz, bakanlıklarımız tüm çaba ve gayretlerini gösteriyor.

“Burdur’umuzun en büyük problemi içme suyu”

Burdur’umuzun şu anda en büyük problemlerinden yıllardır devam eden bir içme suyu problemi. Gerçekten sıkıntılı bir pozisyonda hala devam ediyor. Bu çerçevede işte biz Burdur’da içme suya arıtma tesisini Devlet Su İşlerimizin destekleriyle onların ödenekleriyle gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımızın Burdur ziyareti akabinde Veysel Eroğlu bakanımızın talimatlarıyla biz orada hem yeni depolarla hem yeni isale hatlarıyla tamamladık. Ama şehir içerisinde maalesef hala biz dile getirdiğimizde belki birileri işte yoktu, efendim böyle değildi, oran farklı söyleniyordu denildiğinde hala şehir içi şebekelerde mutlaka bir yenileştirmeye gidilmesi gerektiğini ısrarla vurguluyoruz. Bu şu anda bu Burdur’umuzun en büyük meselesi olarak gözüküyor.

“Siyasette bu kadar uzun kalacağımı hiç düşünmedim, tahmin etmedim”

Rabbimin büyük bir lütfu. Ben her zaman şükrediyorum. Türk siyasetinde özellikle Burdur siyasetinde de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 21 yıldır hizmet etmeye çalışıyorum. Tabi ki milletimiz de takdir etti.  Ama cenab-ı hak bu lütfu bize bahşetti. Siyasette bu kadar uzun kalacağımı hiç düşünmedim, tahmin etmedim. Hani bazen örnek veririm milletvekili olduğumda birinci dönemde diş hekimliği muayenehanesini açık bıraktım. Dedim birinci dönem biter ben gelirim muayenehanemde çalışırım, hastalarımı hastalarımı kaybetmeyeyim diye. İkinci dönemde milletvekili olduğumda da muayenehanem hala çalışıyor idi ve dedim ki bu dönemde biter dolayısıyla yine muayenehaneye döneriz. Ama daha sonra baktık ki dönem uzayınca diş hekimliği muayenehanemizde de başka sıkıntılar çıkınca muayenehanemi kapatmak zorunda kaldım. Dolayısıyla şu anda TBMM’de baktığımızda 12 arkadaşımız vardı parti büyüklerimiz vardı. Onlardan ikisi şimdi bakan oldu. Milletvekilliğinden bakanlığa geçtiler. Dolayısıyla 10 kişiyiz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2002 yılında başlayıp da şu anda mecliste bulunan on kişiden birisi olmanın mutluluğunu, gururunu yaşıyorum.

“Parti büyüklerim Burdur’da Bayram Özçelik’le devam edilmesine karar verirlerse siyasete devam ederim”

2023 seçimlerine yaklaşık 9 ay gibi bir süre var. Ben çalışmaya devam ediyorum. Burdur’un köylerindeyim, ilçelerindeyim. Siyasi bir tecrübem var. Bunu yatırım ve hizmet olarak yansıtmaya çalışıyorum. Allah’a şükür bizim, şahsımın toplum nezdinde başımı öne eğdirecek, yüzümü kara çıkartacak yanlışlar yapmamaya çaba gösterdim, gayret gösterdim. Burdur halkı da beni bu noktada çok iyi bilir. Arkamdan söylenen, dedikodu yapılan birçok meseleler oldu. Bunlardan en önemlisi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin etrafında 30 dönüm arsası olan, bazen 300 dönüme çıkarılan bazen 400 dönüme çıkarılan şahsımla ilgili çok büyük ithamlar yapıldı. Efendim bir fabrika kuruluyor ‘onun ortağı mıydı Bayram’ deniliyor. Bir otel kuruluyor acaba Bayram bu otelin ortağı mıydı diye bu işleri çok kötü suistimal eden siyasi rakiplerimiz söz konusu oldu. Allah’a şükür başımız dik alnımız ak bir şekilde devam ediyoruz. Türkiye 2023’te çok önemli, çok stratejik bir seçime gidiyor. Bu seçimde benim parti büyüklerim başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere parti büyüklerimiz Burdur’da Bayram Özçelik’le eğer devam edilmesini, Burdur halkı açısından destek göreceği görüşünde bir kanaat hasıl olursa ve parti büyüklerimde yine bu nokta da bir karar verirlerse ben siyasete devam ederim. Ama parti büyüklerim derse ki Bayram Özçelik 5 dönem yaptın sana belki başka görevler, Ankara’da da görevler verebiliriz gibi birtakım yaklaşım söz konusu olursa ya da beklemeye alırlarsa da başımız, gözümüz üstünde. Ben yine siyaset dışında bile kalmış olsam, aktif siyasette olmasam da Burdur’a daha çok katkı koyacağıma inanıyorum ve düşünüyorum. Sağlığım el verdiği sürece hizmet, yatırım ve halka hizmet noktasında hangi alanda fırsat bulursam o konuda hizmet etmeye hazır olduğumu ifade etmek istiyorum.

“2023 nisan ayında yeni hastanemizi hizmete açma planımız var”

Burdur’da yeni hastane inşaatımız hızla devam ediyor. 475 yatak kapasiteli bir hastanemiz. Biz bu hastanemizdeki eksik ünitelerimizin tamamını çok güzel bir çalışma yaptık. Özellikle anjiyo ünitesinin kurulması konusunda bakanlığımızdan onay aldık. Ama bazı çalışmalar yapılması gerekiyor. Hastane kurulduktan sonra da bazı adımları atacağız. İçinin donanımıyla ilgili tıbbi cihazlarla ilgili de bakanlıkla görüşmeler yapıldı. Ödenek konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Nasip kısmet olursa hastanemizi 2023’ün şubat, mart, nisan ayları gibi özellikle nisan ayı gibi bitirmeyi, tamamen hizmete açma gibi bir planımız söz konusu.  Diş Hekimliği Fakültemiz var. Şehrin içerisinde devasa bir bina. Diş Hekimliği Fakültemiz bu yıl 60 öğrenci ile eğitimini verdi. Hocalarımız mevcut. Gelecek yıl da ikinci sınıfta 60 öğrencimizle fakültemiz tamamen kendi binasında eğitime başlamış olacak.”

Adana escort Çukurova escort Seyhan escort Ankara escort Mamak escort Etimesgut escort Polatlı escort Pursaklar escort Haymana escort Çankaya escort Keçiören escort Sincan escort izmir escort aliağa escort balçova escort bayındır escort bayraklı escort bergama escort beydağ escort bornova escort buca escort çeşme escort çiğli escort dikili escort foça escort gaziemir escort güzelbahçe escort karabağlar escort karaburun escort karşıyaka escort kemalpaşa escort kiraz escort kınık escort konak escort menderes escort menemen escort narlıdere escort ödemiş escort seferihisar escort selçuk escort tire escort torbalı escort urla escort bostanlı escort mavişehir escort alsancak escort üçyol escort bursa escort altınşehir escort gemlik escort görükle escort gürsu escort inegöl escort kestel escort mudanya escort nilüfer escort orhangazi escort soğanlı escort yıldırım escort antalya escort akseki escort aksu escort belek escort demre escort döşemealtı escort elmalı escort finike escort gazipaşa escort gündoğmuş escort ibradı escort kaş escort kemer escort kepez escort konyaaltı escort korkuteli escort kumluca escort lara escort manavgat escort muratpaşa escort serik escort alanya escort Eskişehir escort Gaziantep escort Şahinbey escort Nizip escort Şehitkamil escort İstanbul escort Merter escort Nişantaşı escort Şerifali escort Maltepe escort Sancaktepe escort Eyüpsultan escort Şişli escort Kayaşehir escort Büyükçekmece escort Beşiktaş escort Mecidiyeköy escort Zeytinburnu escort Sarıyer escort Bayrampaşa escort Fulya escort Beyoğlu escort Başakşehir escort Tuzla escort Beylikdüzü escort Pendik escort Bağcılar escort Ümraniye escort Üsküdar escort Esenyurt escort Küçükçekmece escort Esenler escort Güngören escort Kurtköy escort Bahçelievler escort Sultanbeyli escort Ataşehir escort Kağıthane escort Fatih escort Çekmeköy escort Çatalca escort Bakırköy escort Kadıköy escort Avcılar escort Beykoz escort Kartal escort şirinevler escort Kayseri escort Kocaeli escort Gebze escort İzmit escort Malatya escort Manisa escort Mersin escort Yenişehir escort Mezitli escort Erdemli escort Silifke escort Akdeniz escort Anamur escort tarsus escort Muğla escort Bodrum escort Milas escort Dalaman escort Marmaris escort Fethiye escort Datça escort Samsun escort Atakum escort İlkadım escort Aydın escort Bolu escort Denizli escort Diyarbakır escort Düzce escort Konya escort Kütahya escort Sakarya escort

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.