GündemManşetÖZÇELİK MÜJDEYİ VERDİ: “Eski Adliye binası yeşil alan olacak”

4 sene ago

Burdur’da şehir merkezinde kentin en merkezi noktasında yer alan yapılardan biri olan eski Adliye binası yıkılarak, bu saha yeni bir yeşil alana dönüşecek. Burdur’da sonbaharda yeni Adliye binasının hizmete girmesinden sonra eski binanın akıbeti en çok merak edilen konulardan biriydi… AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik konu hakkında yaptığı son açıklamada, Burdur kamuoyunun beklediği müjdeyi verdi. Özçelik, beklendiği gibi; eski Adliye binasının yıkılarak yeşil alana dönüştürüleceğini açıkladı.

Burdur’da yeni Meydan düzenlemeleri kapsamında yıllardır Adliye binası olarak hizmet veren Milli Emlak’a ait binanın da yıkılması gerektiği, bu alanın yeşil alan olarak değerlendirilmesi noktasında Burdur’da herkes, tüm kesimler mutabık idi… Özçelik, yaptığı açıklamada Burdur’da, yeni Adalet Sarayının yapımı tamamlandıktan sonra eski Adliye binasının ne olacağı, ne yapılacağı sorusunun? cevabını bulmak üzere olduğunu, konunun çözüme kavuştuğunu kamuoyuna duyurdu.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik şu açıklamayı yaptı:

Yeni Adalet Sarayımızın bitişiğindeki 3400 metrekare arsa ile şehir içindeki Adliye binasının takası görüşmeleri daha önceden yapılmıştı. Burdur Belediyesi 08.07.2015 tarihli Belediye Meclis kararıyla Belediye’ye ait arsanın, Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfına satışını oy çokluğuyla kabul etmişti.

Eski Adliye binasının üzerindeki Adalet Bakanlığına ait tahsisin kaldırılması ve devri ile ilgili Adalet Bakanlığı Müsteşarımızla görüşmelerimiz ve Bakanlık idari ve mali işler daire başkanı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda devir ve tahsis işlerinde sona yaklaştık. Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz ve Başsavcımız Sadi Doğan, bu sürecin ilerlemesinde büyük gayret sarf ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Özellikle şehir merkezindeki eski Adliye binası alanının yeşil alan olarak değerlendirilecek olması Burdur’umuz açısından büyük önem taşıyor. Bu alanın büyük bir meydan hüviyetine kazandırılmasıyla Burdur yeni bir çehreye kavuşacak.”

Kodlama : SadeMedia Interactive