ManşetÖzçelik açıkladı: İçme suyu isale hattı ihalesi 22 Kasım’da yapılacak

3 sene ago

Burdur şehir merkezinde uzun bir süredir gündemde olan, yeni içme suyu yatırımında en somut adım atıldı. Burdur merkez içme suyu isale hattı inşaat ihalesi 22 Kasım 2016 Salı günü yapılacak. AK Parti Burdur Milletvetili Bayram Özçelik yaptığı açıklamada, içme suyu için ihale müjdesini verdi. Açıklamasında, bu yatırımı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yakından takip ettiğini hatırlatan Özçelik, bu çalışmanın Burdur’un 2050 yılına kadar olan ihtiyacını karşılayacağını vurguladı.

Özçelik, “Burdur İçmesuyu İsale Hattı Projesi kapsamında 7 adet kuyu ve terfi hatları, 1 adet terfi merkezi, 1 adet 10.000 m3 su deposu, 1 adet 500 m3 su deposu 15 km 700 mm çapında çelik terfi ve isale hattı ile muhtelif çaplarda da 7 km olmak üzere 22 km isale hattı bulunmakta olduğu” teknik bilgilerini de paylaştı.

AK Parti Burdur Milletvekili Özçelik’in yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Burdur İçmesuyu için Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun sıkı takibi vardı. Bu projeyi yakından takip eden Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik İçmesuyu İsale Hattının ihaleye çıkacağını müjdeledi.

2050 yılı su ihtiyacını karşılayacak proje tamamlandı

Ak Parti Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik; “Burdur İlinin ve civar yerleşimlerin gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile Gökpınar Mevkiindeki açılan yeni kuyulardan Burdur İl Merkezimizin 2050 yılı su ihtiyacı ile karşılayacak olan Burdur İçmesuyu İsale Hattı proje yapımı tamamlanmıştır” dedi.

Arızalı olan içme suyu hattı revize çalışmaları devam etmekte

Milletvekili Bayram Özçelik Senir’de bulunan kuyularla ilgili olarak; “Senir kuyularından Burdur’a içme suyu sağlayan ve arızalı olan içmesuyu hattı revize proje çalışmaları devam etmektedir. Arıtma Tesisi proje yapımı ihalesi en kısa zamanda yapılacak olup, isale hattı ile eş zamanlı tamamlanması hedeflenmektedir” şeklinde ifade etti.

İhale tarihi belli oldu

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik; “Yapılan tüm bu çalışmalar kapsamında sonuç olarak Burdur İçmesuyu İsale Hattı Projesi kapmasında 7 adet kuyu ve terfi hatları, 1 adet terfi merkezi, 1 adet 10.000 m3 su deposu, 1 adet 500 m3 su deposu 15 km 700 mm çapında çelik terfi ve isale hattı ile muhtelif çaplarda da 7 km olmak üzere 22 km isale hattı bulunmaktadır. İçme suyu için birçok görüşmeler gerçekleştirmiştik. İsale hattı yapım işinin 22 KASIM 2016 tarihinde inşaat ihalesi yapılacaktır. İlimiz İçme suyu projesi özel ilgi alaka ile takipçisi olan Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Bakan Yardımcımız Harun Tefekçi’ye, DSİ Genel Müdürümüz Murat Acu’ya, DSİ 18. Bölge Müdürümüz Adem Coşkun’a hemşerilerimiz adına teşekkür ederim. Belediye Başkanımızın da yakın ve yoğun takibi devam etmektedir” ifadelerini sözlerine ekledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive