GündemManşetÖzçelik açıkladı: ‘BURDUR MERKEZDE TOKİ ÇALIŞMALARINDA SON DURUM’

3 sene ago

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Bucak ve Tefenni ilçelerinde yeni TOKİ yapımı müjdelerinin ardından yaptığı açıklamada; şehir merkezinde yeni toplu konut hamlesi hakkında da bilgi verdi.

Bilindiği gibi; Burdur merkezde kentin girişinde bundan beş-altı yıl önce Depremevler mevkiinde TOKİ tarafından birinci etap, Bur-kent mevkiinde de sosyal konutlar inşa edilerek ikinci etap çalışmaları gerçekleştirilirken, ardından üçüncü etap hamlesi bir türlü gelmedi. Şehir merkezinde TOKİ konutlarının bulunduğu alanın hemen yanıbaşında Depremevler bölgesinde yeni bir TOKİ hamlesi çok güçlü bir beklenti… Bu konuda pek çok girişim, hazırlık yapılmasına rağmen TOKİ konutlarına henüz başlanamadı.

Burdur merkezdeki bu yüksek beklentiyi dikkate alan ilimiz Milletvekili Bayram Özçelik Burdur Merkezdeki TOKİ Konutları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Özçelik “Deprem Evlerinin bulunduğu boş arazide (Tek katlı yıkılan evlerin yerinde) Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğüne Belediyemizin müracaatı ile bu alanın kentsel dönüşüm yapılmak üzere TOKİ’ye devredilmesi hususunda Yeni Bakanımız Fatma Güldemet Sarı İle geçen hafta Meclis genel kurulunda yüz yüze görüştüm. Konuyu Bakan Hanıma detaylı anlattım. Akabinde Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü ile görüştüm. Burdur Belediyesinin arazinin devredilmesi için verdiği Dilekçenin Bakanlık’ta değerlendirilerek bunun TOKİ’ye aktarılmasına çalışıyorum.” dedi.

Özçelik’ten TOKİ yatırımı için alternatif yer arayışları

Özçelik, “Büğdüz yol kavşağında bir yıl önce Müze kurulması için Kültür Turizm Bakanlığına tahsis edilen 24 dönüm Milli Emlak’a ait arsanın TOKİ’ye tahsisi için yazışmaları takip ediyorum. Milli Emlak Genel Müdürü ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü ile görüştüm. Yine Burdur çıkışı Çendik köyüne varmadan Milli Emlak’a ait arsayı TOKİ incelemeye aldı.

TOKİ’de Teknik Ekip bu arazide çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca TOKİ, Burdur’da konut yeri olarak arsa satın almaya da hazır. Burdurlu vatandaşlarımızın önereceği şahıslara ait 30-40-50-60 dönüm arsaları TOKİ satın alabilecektir. Burdur’umuzda bu durumda arsalar varsa TOKİ’ye halkımız tarafından önerilmelidir.

Burdur’umuza TOKİ Konutları yapılması için TOKİ 2. Başkanımız Mehmet Özçelik’le her gün görüşerek mesafe almaya çalışıyoruz. Mehmet Özçelik bu konuda elinden geleni fazlasıyla yapıyor. Burdurlu hemşehrimiz Mehmet Özçelik’e hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. İnşallah kısa sürede netice alırız.” açıklamasında bulundu.

Kodlama : SadeMedia Interactive