KültürManşetÖRNEK OKUL TABLOSU (BURDUR TOBB ORTAOKULU’NDA OKUMA BAHÇESİ)

2 sene ago

OKUMA BAHÇESİ; TOBB Ortaokulu bahçesinde ‘Okuma Bahçesi’ olarak düzenlenen alanda, okuma günleri etkinliği….

Burdur şehir merkezinde son yıllarda düzenlediği farklı etkinlikler, programlarla dikkat çeken Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ortaokulunda öğrencileri kitap sevgisini kazandıracak, kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştıracak çalışmalara ağırlık veriliyor.

İşte; bu çalışmalar kapsamında  2 Mayıs  2018 Çarşamba günü  TOBB Ortaokulu bahçesinde okuma günleri etkinliği organize edildi. Okul bahçesindeki görüntü, örnek bir okul tablosu niteliğinde idi…

Okul Bahçesinde ‘Okuma Bahçesi’ olarak düzenlenen alandaki etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Kamu Sen İl Başkanı Orhan Akın, Okul Müdürü Recep Nalcı ile öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Üç gün sürecek Okuma günlerinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Etkinlik Burdur Gölü kenarında Uçurtma Şenliği ve okuma etkinliği ile sona erecek.

Etkinliğin ve okuma bahçesinin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve velilere teşekkür eden Okul Müdürü Recep Nalcı; “güzel bir etkinlik oldu. Okuma bahçemizi öğretmen, öğrenci, velilerimiz ve hayırsevelerimizin katkısı ile oluşturduk. Emeği geçen başta Osman Yetkin Özkan olmak üzere tüm öğretmen arkadaşlarımıza ve velilerimize teşekkür ediyorum. Okuma bahçesi geçici bir bahçe değil. Öğrencilerimiz okul kapanıncaya kadar bu bahçeden faydalanabilecekler” dedi.

Sınıf ve Kütüphanede okuma etkinlikleri düzenlediklerini anlatan Türkçe Öğretmeni Osman Yetkin Özkan ise; “artık sınıflarımız ve kütüphanemiz bize dar gelmeye başladı. Gelen bahar ayları ile birlikte öğrencilerimizi bahçeye çıkaralım diye bir etkinlik düzenledik. Etkinliği düzenlemede katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öğrenci, öğretmen ve veliler okuma bahçesinde bir süre kitap okudu. Öğrenciler, Okulun melodika takımının sunduğu kısa dinletiden sonra MAKÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin çaldığı müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive