ÇevreEkonomiİlçeManşetOrman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ yatırımlarıyla; Burdur’da tarih yazıyor!

2 sene ago

Burdur’da en fazla kamu yatırımı yapan kuruluşların başında gelen, il genelinde pek çok yatırıma imza atan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, ilimizdeki 2017 yılı yatırımları hakkında açıklama yaptı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği aracılığıyla yapılan yazılı açıklamada, Bakanlığın Burdur’a verdiği önem vurgulanarak, baraj ve gölet yapımlarından, sulama yatırımlarına kadar uzanan geniş yelpazede Burdur genelinde yatırımların gerçekleştirildiği, hizmete sokulduğu belirtildi.

Burdur’da yatırımlarıyla isminden sıkça, en çok söz ettiren kuruluşu Devlet Su İşleri (DSİ) ilimizin gelişmesine, kalkınmasına öncülük ediyor.  Burdur’a yeni tesisler kazandıran Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ aracılığıyla 2017 yılı içersinde Burdur’da 40 adet tesisi hizmete açtı.

Burdur’da büyük yatırımlara imza attıklarını dile getiren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Burdur’da sadece geçtiğimiz yıl 40 adet tesisi hizmete açtık. Burada hâlihazırda devam eden projelerimiz var. Bu projelerle zirai arazilerimizi suya kavuşturmaya, vatandaşlarımızı ve toprağımızı muhtemel taşkın zararlarından korumaya devam edeceğiz” dedi.

1 Ocak – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Burdur’da 3 adet baraj, 3 adet sulama tesisi ile 34 adet taşkın koruma tesisini hizmete açan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu tesisler için 277 milyon TL tutarında harcama yaptı. Tamamlanan baraj ve sulama tesisleri ile 48 bin 090 dekar zirai araziyi suya kavuşturan Bakanlık, bu tesislerle ülke ekonomisine de yıllık 70 milyon lira katkı sağlamayı hedefliyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Burdur’da 2017 yılında gerçekleşen yatırımlara ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Ülke genelinde yatırımlarına ara vermeden devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Burdur’da özellikle su alanında yeni tesisler açarak vatandaşa hizmet vermeyi sürdürüyor.

Şehirlere içme suyu temin eden, zirai arazileri modern sulama tesisleri ile suya kavuşturan, insanımızı ve toprağımızı taşkın zararlarından koruyan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Burdur’a yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen projelerin uygulandığı Burdur’da 2017 yılında 40 adet tesis hizmete açıldı.

1 Ocak – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Burdur’da 3 adet baraj, 3 adet sulama tesisi ile 34 adet taşkın koruma tesisini hizmete açan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu tesisler için 277 milyon TL tutarında harcama yaptı.

Tamamlanan baraj ve sulama tesisleri ile 48.090 dekar zirai araziyi suya kavuşturan Bakanlık, bu tesislerle ülke ekonomisine de yıllık 70 milyon lira katkı sağlamayı hedefliyor. Ayrıca inşa edilen taşkın koruma tesisleriyle Ağlasun, Bucak, Çeltikçi, Gölhisar ilçeleri, Yeşilova Güney ve Salda kasabaları, Bucak Beşkonak, Kızıllı ve Taşyayla, Merkez Aşağımüslimler, Bereket, Kökez, Gökçebağ, Çendik, Kumluca, Ulupınar, Sarıova, Çavdır Bölmepınar, Kayacık, Gölhisar Elmalıyurt, Karmanlı Dereköy, Kağılcık, Kılçan, Mürseller, Kemer Kayı, Yeşilova Aşağıkırlı, Başkuyu, Bedirli, Düden, Gökçeyaka, Horoz, Karaköy, Kayadibi köyleri ile 4 ilçe merkezi, 2 kasaba ve 28 köy taşkın zararlarından korunacak.”

“Burdur’da Büyük Yatırımlara İmza Attık”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Burdur’da büyük yatırımlara imza attıklarını kaydederek şunları söyledi:

“Bakanlık olarak hangi şehrimizin neye ihtiyacı varsa belli bir planlama çerçevesinde yatırım yapmaya ve bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Burdur’da sadece geçtiğimiz yıl 40 adet tesisi hizmete açtık. Burada hâlihazırda devam eden projelerimiz var. Bu projelerle zirai arazilerimizi suya kavuşturmaya, vatandaşlarımızı ve toprağımızı muhtemel taşkın zararlarından korumaya devam edeceğiz.”

 

Kodlama : SadeMedia Interactive