ÇevreGündemİlçeManşetSiyasetOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu; BUGÜN BURDUR’da

3 sene ago

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 235 milyon lira tutarındaki 50 adet yatırım müjdesi ile Burdur’a geliyor.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Burdur programı kapsamında Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımı planlanan 24 adet yatırımın temelini atacak, yine DSİ’ye ait 8, Orman Genel Müdürlüğü’ne (OGM) ait 1 tesisin ise açılışını gerçekleştirecek.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 26 Ekim Çarşamba günü Burdur’da düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasimi ile 146 milyon lira yatırım bedelli 33 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

Merasimdeki Tesislerin Yatırım Bedeli 146 Milyon Lirayı Buluyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bugün Burdur’da düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasimi ile 146 milyon lira yatırım bedelli 33 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, saat 13.30’da Şeker Meydanı’nda düzenleyeceği toplu temel atma ve açılış merasiminde bulunan tesislerin 3’ü baraj, 4’ü sulama tesisi 25 adedi taşkın koruma tesisi, 1 adedi ise ormancılık ve yangınla mücadele tesisi çalışmalarından oluşuyor.

Ayrıca Bakan Prof. Dr. Eroğlu, Burdur’da düzenlenecek merasimde 10 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 4 aileye Orköy kredisi verecek.

26 Bin 240 Dekar Zirai Alana Su Sağlanacak

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak ve açılışı yapılacak DSİ’ye ait tesislerin hizmete alınması ile 26 bin 240 dekar zirai alan sulamaya açılacak ya da sulama için gereken su depolanabilecek, 25 yerleşim yeri ise taşkın zararlarından korunacak.

Burdur’a Son 3 Yılda 538 Milyon TL’lik 109 Müjde

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 29 Haziran 2013, 17 Mart 2014 ve 19 Ekim 2015 tarihlerinde Burdur’a verdiği 303 milyon TL’lik 59 müjdeye ilave olarak 235 milyon lira yatırım bedeline sahip 50 müjde daha verecek. Böylece son 3 yılda Burdurlulara toplam 538 milyon TL’lik 109 müjde vermiş olacak.

Müjdeler arasında içmesuyu isale hattı, sulama tesisi, taşkın koruma tesisleri, fidan üretimi, orman köylülerine kredi ve gelir getirici tür ağaçlandırma projeleri yer alıyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive