Burdur’da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Orman vatandır, Çanakkale ruhu’ filmi Vali Ali Arslantaş, protokol üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve öğrencilerin katılımıyla izlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Ormancılık Genel Müdürlüğü, Orman Teşkilatının orman yangınları ile mücadelesini Çanakkale ruhuna paralel olarak anlatan belgesel film ve 1994 yılında Gelibolu Yarımadasında meydana gelen orman yangınında şehit düşen orman Şehidi Talat Göktepe’nin alevlere karşı verdiği mücadelenin konu edildiği ‘Orman Vatandır, Çanakkale Ruhu’ filminin gösterimi Burdur’da gerçekleştirildi.

Ülke genelinde vizyona giren filmde, orman yangınlarına karşı kahramanca mücadele eden ormancılar, Çanakkale Savaşı’ndaki kahramanlıklarla paralel bir şekilde işlendi.

Filmde, 1994’te Çanakkale’deki orman yangınında alevlerin arasında kalarak şehit olan Talat Göktepe’nin hayatını ve olay günü yaşadıklarını anlatan bölüm de yer alıyor.

Oscar Sinemasında sunulan film gösterimine başta Vali Ali Arslantaş olmak üzere Garnizon Komutanı P. Komd. Alb. Yavuz Çankaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdür V. Mahmut Temel, Belediye Başkanı Yardımcısı Hasan Duygulu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, kurum müdürleri, Şehit Aileleri, Gaziler, öğrenciler katıldı.