Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ıncı Bölge Müdürlü Isparta Şube Müdürlüğünde görev yapmakta olan Orman muhafaza memuru Hüseyin Yavuz, görev esnasında geçirdiği kazada yaralandı.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ıncı Bölge Müdürlüğü Isparta Şube Müdürlüğüne 03.12.2020 tarihinde gelen ihbar üzerine av koruma ekibi ve Jandarma işbirliğinde Isparta’nın Sütçüler ilçesi Yazılıkaya Devlet Avlağı sınırlarında kalan Yeşilyurt Köyü, Karasay Mevkiinde saat 12:00 sularından itibaren kaçak avcıların aranmasına başlanıldı. Ekipler bir süre sonra civarda 4 el silah sesi duydu. Ekiplerin arazide detaylı arama çalışması sonucunda Karasay Tepesinde ateş yandığı ve başında avcıların olduğunun görülmesi üzerine iki kişi ateş başında kamp çadırı ve uyku tulumları ile birlikte, 2 adet 20 calibre yarı otomatik tüfekle yakalandı. Saat 18.10 sıralarında dönüş esnasında av koruma ekibinde görev yapan Orman Muhafaza memuru Hüseyin Yavuz yağış nedeniyle ıslanan zeminde dengesini kaybederek yaklaşık 50-70 metre civarındaki uçurumdan düşerek kaza geçirdi.

Yavuz’a ilk müdahale ekipler tarafından yerinde yapıldı.  Olay yerine ; Sağlık ekipleri, Afad, JAK(Jandarma Arama Kurtarma) ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ıncı Bölge
Müdürlüğü ekipleri intikal etti. Saat 23.00 sıralarında av koruma memuru Hüseyin Yavuz kaza yerinden alınarak ambulansla Isparta Şehir Hastanesine nakledildi.

Yavuz’un yapılan muayenesinde hayati tehlikesinin bulunmadığı, ayağında kırık ve belde çatlak olduğu tespit edilerek tedavisine başlandı.
Yakalanan avcılar 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında gerekli yasal işlem yapılmak üzere jandarma tarafından karakola götürülerek avda kullandıkları silahlara el konuldu.