ManşetSiyasetCHP’nin yeni Merkez İlçe Başkanı Oğuzkan’dan ‘birlik’ mesajı

5 sene ago

CHP Burdur Merkez İlçe Başkanlığını kazandıktan sonra ilk açıklamasını gazetemize veren Sıdıka Gül Oğuzkan, birlik- beraberlik mesajı verdi. ‘Hem Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’in hem de Milletvekilimiz Dr. Mehmet Göker’in arkasındayız’ diyen Oğuzkan, “Biz Merkez ilçe başkanlığını ekip olarak kazandık. Şımarmayacağız. Ağırlığımızla, efendiliğimizle, duruşumuzu bozmadan çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleşen Merkez İlçe Başkanlığı kongresinde,oy kullanan 290 delegeden 174’ünün oyunu alarak eçimi kazanan Sıdıka Gül Oğuzkan, kongre sonrası yaşadığı duyguları gazetemize anlattı. Kongrenin çok heyecanlı geçtiğini, sonuçtan dolayı çok mutlu olduğunu aktaran Oğuzkan, “Bu başarıyı başta partili büyüklerim olmak üzere, tüm CHP’lilere ve ekibime borçluyum. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

‘DEDİKODUYA MAHAL VERMEYECEĞİZ’

‘Önce birbirimizi seveceğiz, birbirimize saygı göstereceğiz’ diyen Oğuzkan, “Dedikoduya mahal vermeyeceğiz. Biz dedikodu yapmadan, üreterek çalışacağız. Herkese karşı hoşgörülü olacağız. Önceden olduğu gibi, partiye herkes evine girermiş girip çıkacak. İsterse benim koltuğuma da oturacak. Herkes rahat olacak. ‘Ben’ değil, ‘biz’ olma anlayışı içerisinde çalışacağız.” diye konuştu.

‘HER İKİSİNİN DE ARKASINDAYIZ’

Ekip arkadaşlarının, kazandığı başarıda büyük rolü olduğunu ve her birinin kendisi için çok değerli olduklarını vurgulayan Oğuzkan, ‘seçim sonrası öncelikleriniz neler olacak?’ sorumuza; “Öncelikle CHP Atatürk’ün partisi. 6 ok’un hedeflerini mutlaka yaşatacağız. Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz ve Milletvekilimiz Sayın Mehmet Göker’e söz veriyorum; onlara dışarıdan asla laf ettirmeyeceğiz. Her ikisinin de arkasında duracağız. Bizim için ikisi de değerli. Sonraki çalışmamız ise; bütün köylerimize gitmek olacak. Köy’deki vatandaşlarımıza CHP’nin sıcak yüzünü göstereceğiz. Önce, kırsalda yaşayan vatandaşlarımıza dokunup, onlara bu ülkenin geleceği için çalıştığımızı anlatıp, desteklerini istememiz gerek. Onları ikna edeceğiz. Köylerdeki üye sayımızı arttıracağız.” şeklinde yanıtladı.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive