EğitimGündemManşetSağlıkÖğretmenler yüz siperlikli maske üretiyor

2 ay ago

Burdur’da öğretmenler sağlık çalışanları için yüz siperlikli maske üretiyor. Burdur’da Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri evlerinde koronavirüs (Covid-19) ile mücadele eden sağlık personelinin ihtiyacı olan yüz siperlikli maske üretimi yapıyor.

İlk etapta üretilen 135 maske İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildi.
Burdur Alpaslan ali Can Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Tuncay Şakar “Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteği ile Burdur Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi olarak bu zorlu süreçte sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmak amacıyla 3D yazıcılarımızla siperlik maske üretmeye devam ediyoruz” dedi.
Şakar “özellikle bu zorlu süreçte fedakarlık gösteren Teknoloji Tasarım öğretmenimiz Türkan Balım, Müdür Yardımcımız Melek Çakıcı hanımefendilerin özenli çalışmaları ile 5 günlük süreçte ürettiğimiz 130 siperlik maskeyi Sağlık çalışanlarımıza hediye ettik. Hedefimiz ayda en az 500 maske üretebilmek” diye konuştu.

Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi Teknoloji Tasarım öğretmeni Türkan Balım’da ‘okulumuzdaki 3d yazıcımızla yaklaşık 1,5 saatte bir maske üretiyoruz. Makinayı yaklaşık 20 saat çalıştırarak 11-12 maske alabiliyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüzü binden bin adet maske istedi. Bunu yetiştirmek için gece gündüz çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive