ManşetBurdur Öğretmenevi, kahvaltı servisine hazırlanıyor

5 sene ago

 Burdur Öğretmenevi yönetimi, yeni yaz sezonuna da yeniliklerle giriyor

Burdur’da, özellikle yaz aylarında ailelerin serin bir havada vakit geçirebilecekleri alternatif mekanlardan biri olan Öğretmenevi, bu yıl yeni yapılan düzenlemelerle ‘alternatif mekan’ iddiasını sürdürmeye hazırlanıyor. Her yaz, halkın ilgisini cezbedebilmek için çeşitli düzenlemelerin yapıldığı Öğretmenevi’nde, bu yaz köy kahvaltısı verilecek.

Burdur Öğretmevi’nin çalışkan, yenilikçi Müdürü Halit Aksel, Öğretmenvi bahçesinde bulunan kamelyaların şark köşesi şeklinde düzenlenerek, halka, açık havada serpme kahvaltı verileceğini açıkladı. Vatandaşların kendilerini evinde ya da piknikte gibi hissedebilmeleri için çaba sarfettiklerine dikkat çeken Aksel, Burdurlu vatandaşların, sadece kahvaltı etmek için zaman zaman Isparta’ya gittiklerini, kahvaltı servisine başlayarak, Burdur halkı için bir alternatif yaratmaya çalıştıklarını vurguladı.

Çocuk Oyun Parkını da zenginleştirmek için düzenlemeler yaptıklarını aktaran Halit Aksel, vatandaşların aile vakit geçirebilecekleri, ferah, konforlu bir alan yaratmaya çalıştıklarını belirtti.

Bu yaz, çay servisini, isteyenin demlikle yapabileceğini söyleyen Aksel, “İnsanların burada kendilerini evde ya da ailesiyle piknik yapıyormuş gibi hissetmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Burdur Öğretmenevi bahçesi, ilimizdeki alternatif açık alanlardan biri. Çay servisini demlikte yaptığımızda, vatandaşlar çaylarını soğumadan içebilecekler.” dedi.

Bu yıl, yaz döneminde Öğretmenevi’nin açık alanında düğün yapmaya izin vermeyeceklerini de açıklayan Aksel, “Öğretmenevi Restoranı ve bahçedeki kapalı alanımız olmak üzere iki tane kapalı alanımız var. Buralarda düğüne izin vereceğiz. Bu arada düğün yemekleri vermeye de devam ediyoruz. Düğün yemekleri servisimiz gerçekten halktan çok ilgi görüyor. Çünkü yemek servisini, masaları tek tek dolaşarak tek kişilik servis açıyoruz. Bu da insanların hoşuna gidiyor. Hijyenik kurallara uymaya da özen gösteriyoruz. “ diye konuştu.

Hacer ZEREN

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive