Burdur’da 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Etkinlikleri, İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerinin katılımı ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğü önünde çelenk koyma töreni ile başladı.

Etkinlikler Özboyacı İlkokulu’nda program düzenlenen program ile devam etti.

Özboyacı İlkokulu’nda yapılan programda Vali Arslantaş, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, öğrencileri sınıflarında ziyaret ederken yeni eğitim öğretim yılı sevinçlerine ortak oldu.

Eğitim-öğretim sezonumuzun bu yıl kesintisiz devam etmesini arzu ediyoruz”

Sınıfta öğrencilere konuşan Vali Ali Arslantaş; “Bugün 2021-2022 eğitim-öğretim yılımızın ilk günü. Geçtiğimiz hafta ana sınıfındaki kardeşlerimiz, çocuklarımız okullara gelmeye başladı. Bugün tamamen açtık. İlimizin genelinde 258 okulda 42 bin 300 kardeşimiz bugün okula başladı. Ağabeylerinin ablalarının, kardeşleri başladı. Tabi bunlar 3 bin 600 kusur öğretmenimizin nezaretinde. 1,5 yıl sekteye uğrayan eğitim-öğretim sezonumuzun bu yıl kesintisiz devam etmesini arzu ediyoruz. Öğretmenlerimiz yüzde 90’ı geçtiler aşılanma oranında. Birkaç sınıfımızda maalesef ara vermek durumunda kaldık ama, genel itibari ile durumumuz çok iyi. 6 tane okulumuzda güçlendirme çalışması devam ediyor. Bundan dolayı da 4 okulda birisi Gölhisar’da olmak üzere ikili öğretim var. 3 köyümüzde de birleştirilmiş sınıfımız var. Bunlarda devam ediyorlar. Ben sizlere bugün başladığınız eğitim hayatında üniversiteyi bitirene kadar başarılar diliyorum.” dedi.

“Başta eğitim öğretim olmak üzere hayatın her alanında herhangi bir aksama olmadan hayat devam etsin”

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz; “1,5 yıl aradan sonra yeniden sokaklar ve okul bahçeleri çocuk sesleri ile cıvıltıları ile doldu. Bundan biz çok mutluyuz, çok memnunuz. Şehir olarak, ülkemiz olarak Covid-19 ile mücadele de oldukça başarılı bir vaziyetteyiz. Ama tedbiri elden bırakmayıp, salgının büyümemesi ve çoğalmaması için gayretlerimize devem edeceğiz. Başta eğitim öğretim olmak üzere hayatın her alanında herhangi bir aksama olmadan hayat devam etsin. Sizlere başarılar diliyoruz. İnşallah Allah bahtınızı yolunuzu açık etsin. Yeni eğitim-öğretim yılının başta eğitim camiası olmak üzere velilerimize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“Göker’den öğrencilere öğüt”

Öğrencilere öğütler veren CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’de; “Birbirimize fazla sarılmayacağız, ellerimizi yıkayacağız. Derslerimize çalışacağız. Öğretmenlerimizi üzmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Eksiksiz olarak eğitim öğretim yılına başladık”

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya; “Uzun bir aradan sonra eğitim öğretime başladık. Bundan son derece mutluyuz. Covid-19 tedbirleri kapsamında tüm okullarımızın maskelerini, dezenfektanlarını, temizlik malzemelerini temin ettik ve okullarımıza teslim ettik. Okullarımızın kitap dağıtımları zamanında yapıldı. Öğrencilerimiz kitaplarını sıralarında buldu. Öğretmen görevlendirmelerimiz yapıldı. İhtiyaç halinde eksikleri tamamlama imkanımız var. Dolayısıyla eksiksiz olarak eğitim öğretim yılına başladık.’’ dedi.

Programın sonunda Vali Arslantaş ve beraberindekiler öğrencilere hediye verdiler.

Özboyacı İlkokulu’nda gerçekleştirilen programa Vali Ali Arslantaş, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdür V. Erdal Karakaya, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Genel Sekreter Asım Ertilav, İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, kurum müdürleri, stk temsilcileri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri katıldı.