ManşetÖğrencilere çifte bayram (ATT DER, köy çocuklarını bu kez karne alırken sevindirdi)

3 sene ago

Hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk, farkındalık projeleriyle Burdur’da örnek bir çalışma sergileyen, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATT DER) Burdur Şubesi bu kez de köy çocuklarını karne alırken sevindirdi…

2016-2017 eğitim öğretim döneminin kapanışı, karne dağıtım programlarında öğrencilere çifte sevinç yaşatmak isteyen ATT DER Burdur Şube Başkanı Esengül Aladağ ve ekibi, ayakkabı kampanyalarına bu kez karne ve bayram temalı yeni bir halka daha ekledi.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATT DER) Burdur Şubesi üç köyde toplam 140 öğrenciye ayakkabı yardımında bulundu. ATT DER Burdur Şubesi geçtiğimiz Cuma günü merkeze bağlı Askeriye Köyü Hazım Bey Ortaokulu ile Tefenni İlçesinda Bayramlar ve Çaylı köylerindeki öğrencilere karne ve bayram hediyesi olarak ayakkabı yardımında bulunuldu.

ATT DER Şube Başkanı Esengül Aladağ, daha önce ‘Yürüyerek Gidemedikleri Yere Okuyarak Giden Nesiller Olsun Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında Aziziye Köyü İlkokulu ile Tefenni Yaylaköy İlkokulu’ndaki öğrencilere ayakkabı ve kitap yardımında bulunduklarını hatırlatarak, bu projelerin kamuoyunda destek bulması, haberlerin basında çıkmasının ardından Esenyurt Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübünün de projeye dahil olduğunu, öğrencilere spor ayakkabısı gönderdiğini, gelen bu ayakkabıları Askeriye, Bayramlar ve Çaylı köylerindeki öğrencilere ulaştırdıklarını açıkladı. Esengül Aladağ, “Projemizi sosyal medyada, internette çıkan haberlerde gören mezun olduğum İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri yürüttükleri ‘Bir Dilek, Bir İstek’ projesi kapsamında bizimle irtibata geçerek ayakkabı yardımında bulundu. 3 köy okulumuzdaki öğrencilere hem karne hem bayram sevinci yaşattık. Güzel karneler öğrencilerimizden, hediyeler bizden” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive