EğitimManşetÜniversite-MAKÜBurdur’daki üniversite öğrencilerinden Hakkari’ye kitap yardımı

1 sene ago

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri Hakkari Yüksekova Adaklı Köyü Kütüphanesine 20 koli kırtasiye malzemesi gönderdi.

Öğrenciler ‘Topluma Hizmet Uyguılamaları Dersi’ kapsamında Burdur esnafı, Burdur Belediyesi, Gençlik Merkezi’nden temin ettikleri kitap ve kırtasiye malzemelerini Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Adaklı Köyü’ne gönderdi.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü son sınıf öğrencilerinden Bayram Kendirli; “topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında bir çalışma yapmamız gerekiyordu. Sosyal medyada Hakkari Yüksekokva İlçesi Adaklı Köyü İlkokulunda kütüphane kurulduğuve kitap ihtiyacı olduğuna dair bir paylaşım gördük. Okul Psikolojik Danışmanı Uğur Hoca ile iletişime geçerek öğrencilerin kitaplara, kırtasiye malzemelerine ihtiyaçları olduğunu öğrendik.

Ders hocamız Mehmet Ali Çakır’la birlikte bu çalışmamızı başlattık. Bu çalışma kapsamında 4 Kasımda yapılan KPSS sınavına giren adayların sınav çıkışında kalemlerini aldık. Burdur Belediyesi’nden, Burdur esnafından kitap ve kırtasiye temin ettik. Toplamda 20 koliyi buldu. Bizlere destek olan Burdur Belediyesi, Burdur Gençlik Merkezi, Burdur esnafları, Gençlik merkezine teşekkür ediyoruz. İnsanlara yardım etmek istiyorsanız mesafelerin hiç bir önemi yok. Yeter ki vicdanımızda hissedelim” dedi.

Makü Öğretim Görevlisi Mehmet Ali Çakır’da; “topluma hizmet uygulamaları dersinin temel amacı öğrencilerde sosyal bir bilinç uyandırma, toplumsal olaylara ve sorunlara farkındalık kazandırma. Daha önce Lösev’le ilgili bir etkinlik düzenlenmişti. Şimdi de Hakkari’ye kitap topladılar. Başlangıçta inanın bende bu kadar kitap toplanacağını beklemiyordum. Bir Kütüphaneyi dolduracak kitap toplamışlar. Katkısı olan olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Toplanan kitaplar ve kırtasiye malzemeleri öğrenciler tarafından paketlenerek PTT Kargo aracılığıyla Hakkari Yüksekova İlçesi Adaklı Köyü’ne gönderildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive