ÇevreEğitimKültürManşetÖğrenciler, ‘Şehirler ve Kokular’ projesi için gün sayıyor

7 ay ago

Türkiye’nin dört bir yanından toprağı vatan yapan kalplerin tarih, kültür, medeniyet, kokularının birbirine karıştığı bir proje, ‘şehirler ve kokular’ projesi.

Daha önce köyü dışında bir yer görmemiş, denizi ancak televizyondan seyreden, gözlerindeki ışıltıyla hayallere daldığımız, gözümüzün bebeği öğrencilerimizin buluştuğu bir sevda projesi. Bu hayalleri gerçekleştirmek için kalbi vatan aşkıyla çarparak yollara düşen, gece gündüz demeden çalışan kapı kapı dolaşan, ve yolun sonunda Alanya’da bulaşmak için gün sayan öğretmenlerin projesi ‘Şehirler ve Kapılar’ projesi.

Özboyacı İlk Okului 3/B Öğretmeni Sema Sarızeybek ve Yarışlı Köyü İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Hale Akbaş tarafından hazırlanan Şehirler ve Kokular Projesi kapsamında, her iki öğretmenin okul Müdürleri, ve velileri ile birlikte hazırladıkları Burdur’a ait tüm yöresel ürünler 25-26-27 Ekim tarihleri arasında Alanya’da düzenlenecek olan bir festivalde tanıtılacak.

Proje hakkında bilgi veren Özboyacı İlkokulu 3/B Sınıf öğretmeni Sema Sarızeybek; “Şehirler ve Kokular”  e-Twinning projesi, Fatma Ayan ve Yasemin Arı Gürel kuruculuğunda 81 il ve Kuzey Kıbrıs’ın dahil olduğu bir proje ve her ilden bir öğretmen ve öğrencileri şehrini temsil edecek.

Ekim ayının 25-26-27 sinde tüm iller bir araya gelecek ve final sergisi ayın 26 sında Alanya yat limanında gerçekleşecek. Açılan standlarda iller kendi illerinin yöresel kokularını, tatlarını, endemik bitkilerini kısaca ilini tanıtacak.

Burdur’u ilimiz Özboyacı İlkokulu 3/B sınıfı öğretmeni benSema Sarızeybek ve Yarışlı İlkokulu anasınıfı öğretmeni Hale Akbaş tanıtacağız. Öğretmenlerimize, Yasin Akteke ve annesi Gülsüm Akteke, Pelin Altaş ve annesi Esin Altaş, Ekrem Akbaş ve velisi Ali Tezcan Sarızeybek eşlik edecekler.

Ali Tezcan Sarızeybek, resepsiyon gecesi ve sergi günü Burdur halk oyunları solo gösteri sunacak.

Cuma günü Fatma Ayan’ın okulunda kahvaltı yapılacak ve akşam resepsiyon, cumartesi saat 10.00 ile 16.00 arasında sergi ve akşama yatta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliği olacak. . Pazar günü sabah tüm illerden gelen topraklar ile Türkiye ağacı dikimi olacak.Bu projede bizlerden desteğini esirgemeyen Bayram Özçelik vekilimize, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emre Çay’a ve ARGE birimine, okul müdürlerimiz Abdurrahman Sert ve Osman Tunç’a, Turizm İl Müdürlüğüne ve projeye destek olan Burdur’a gönül vermiş sponsorlarımıza, velilerimize teşekkürü bir borç biliriz. Burdur’umuzu en güzel şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Özboyacı İlkokul Müdürü Abdurrahman Sert, “Okulumuz projeler konusunda oldukça başarılı. Öğretmenlerimiz farklı projeler hazırlayarak hem çocuklarımızın eği- timi, hem Burdur’un tanıtımı, hem de okulumuzun tanıtımına büyü katkı sağlıyorlar. Bende her projelerinde yan- larındayım ve onlara her konuda desteğim. Kendilerine bu özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum ve bu proje kapsamında ilimizi en iyi şekilde tanıtacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive