ÇevreManşetÖĞRENCİLER ÇÖPLÜKTEKİ KÖPEKLERİ BESLEDİ

5 sene ago

Isparta Sokak Hayvanlarını Sahiplendirme Platformu üyesi öğrenciler Burdur Çöplüğündeki köpekleri besledi.

Burdur Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysel Turan’ın Sosyal Medyada paylaştığı Burdur Çöplüğündeki köpeklerin durumunu gören Isparta Süleyman Demirel üniversitesi Öğrencileri Burdur Çöplüğüne gelerek yemek atıkları ile çöplükteki köpekleri besledi. Çöplüğün girişine kazan kurarak kemikleri makarna ile karıştırarak kaynatan öğrenciler daha sonra çöplükteki köpekleri beslediler.

Isparta Sokak Hayvanlarını Sahiplendirme Platformu Başkanı SDÜ Jeoloji Mühendisliği Fakültesi Öğrencisi Mete Varol 3 aydır her hafta sonu Isparta Deri Organize Sanayi Bölgesindeki sokak hayvanlarını beslediklerini belirterek “Sosyal Medyada Aysel Hanım’ın paylaşımlarını gördük ve bugün Burdur Çöplüğüne gelerek bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Köpekleri beslemek için kazan kaynatıyoruz. Amacımız insanların bu konuda duyarlılık kazanması ve buradaki canlarımıza yardımcı olabilmek” Dedi.

Gençlerin bu davranışının kendisini çok mutlu ettiğini bildiren Burdur Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysel Turan’da “Sosyal Medyada paylaştığım fotoğrafları gören gençlerimiz benimle irtibata geçerek Burdur Çöplüğündeki köpekleri beslemek istediklerini bildirdiler. Birlikte buraya gelerek çöplükte yaşamaya çalışan köpeklerimizi besledik. Gençlerimizin bu davranışları bizi çok mutlu etti. Herkese örnek olmasını diliyorum.” Dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive