GenelNurhan Çiftçibaşı Parkı hizmete girdi

4 sene ago

Burdur’un renkli simalarından, 1984-1989 yılları arasında bir dönem Burdur Belediye Başkanlığı yapan, geçtiğimiz yıl Şubat ayında hayatını kaybeden Eczacı Nurhan Çiftçibaşı’nın adı Burdur’da bir Park’ta yaşatılacak.

Burdur Belediyesi’nin en görkemli çalışmalarından biri olan Stadyum altındaki ‘Güzelleştirme-2 Parkı’na Nurhan Çiftçibaşı’nın ismi verildi. Önceki dönem belediye başkanı Sebahattin Akkaya zamanında başlayan Güzelleştirme Caddesi’ndeki park ve yürüyüş alanları projesi, Tren yolu altında Stadyumun arkasındaki bölgeye kadar uzanmıştı. 2014’ten sonra iş başı yapan Başkan Ercengiz ve yeni Belediye yönetimi Stadyumun altındaki bu bölgenin çehresini değiştirerek, Burdur’un en iddialı, park ve yeşil alanlarından birini oluşturdu. İşte; bu parka Nurhan Çiftçibaşı’nın adı verildi, önceki gün Çiftçibaşı ailesi, yakınları ve dostlarının katılımıya parkın resmi açılışı yapıldı.Törene Vali Hasan Kürklü, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Nurhan Çiftçibaşı’nın eşi Gül Çiftçibaşı, oğulları Can ve Cem Çiftçibaşı, aile yakınları, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Başkan Ercengiz konuşmasında Çiftçibaşı’nı mesleğe ilk başladığı günlerde tanıdığını belirterek, “Sakin kişiliği, babacan tavırları ile meslek büyüğümüz ve bize yol gösterendi” dedi.

Ercengiz “Göreve geldiğimiz günden itibaren insanları öldükten sonra değil yaşarken de onurlandırabilmeyi kendimize şiar edindik. Ama Nurhan Abi’ye yetiştiremedik. Ölümü erken oldu” dedi.

Ercengiz, Parka Çiftçibaşı ismi verilmesinin Meclis’te oy birliği ile kabul edildiğini belirterek Meclis Üyelerine teşekkür etti. Ercengiz “Hayatta olan 3 mevkidaşımın adının ya bir parkta ya da bir cadde de yaşatılmasını istiyorum. Bu konuda da Meclis üyelerimizin bana destek olacaklarına inanıyorum” açıklamasını yaptı.

Vali Hasan Kürklü de, memur olarak görev yaptıkları yerlerde güzel insanlar tanıdıklarını Nurhan Çiftçibaşı’nın da bunlardan birisi olduğunu söyledi. Vali Kürklü “Memur olarak çeşitli yerlerde görevler yapıyoruz. Gittiğimiz yerlerde güzel insanlar tanıyoruz. Rahmetli Nurhan Bey’de bu insanlardan birisiydi. Hayatımda tanımaktan mutluluk duyduğum, sohbetinden zevk aldığım insanlardan birisiydi. 15 yıl önce Burdur’da Vali Yardımcısı olarak görev yaptığım dönemde çok seviyeli, çok babacan, hoş sohbet bir insandı. 15 yıl sonra Vali olarak geldiğimde de gözlerinde ilk zamanki sevgiyi görmüştüm” şeklinde konuştu. Parkın kurdelası Vali Kürklü, Başkan Ercengiz, Çiftçibaşının eşi Gül ve oğulları Can ve Cem Çiftçibaşı tarafından kesildi.

Nurhan Çiftçibaşı’nın oğlu Can Çiftçibaşı, aile olarak Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in şahsında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive