BURDUR’ lu Kültür Bakanlığı Mahalli Ses Sanatçısı ve Müzik Öğretmeni Nurcan Atınok ‘Yaylaların Yörükleri’ isimli ilk albümünden sonra, bu defa tek şarkılık ikinci albümü ile müzik dünyasına yeniden merhaba dedi.

Atın Kızları Odunları isimli şarkıda, kendisinden af dileyen hovarda eşine kızgın ve kırgın olan bir kadının, tüm kadınlara çağrı yaparak destek beklemesi eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Nurcan Altınok: “Yaylaların Yörükleri albümümüzden sonra, yine geleneği bozmayarak söz ve müziği bana ait olan, Atın Kızlar Odunları şarkısı ile sevenlerimizin karşısına çıktık. Sözlere baktığınızda aslında çok eğlenceli sözler. Ancak şunu söylemeliyim… bu sözler tüm erkekleri kapsamıyor.
“Şarkıda yola gelmeyen erkekleri yola getirme yolu tarif ediliyor. Zengin ve parası pulu olup evini, yuvasını görmeyen, eşini, çocuğunu unutan erkeklere küçük bir gönderme yaptık. Son günlerde gündemimizde olan kadına karşı şiddeti içine alan, aile bütünlüğüne dikkat çeken bir şarkı. Esprili bir dille yaklaşmaya çalıştık. Bu şarkımızdan mesajı adam olmayanlar alsın. Erkeklik ayrı adam olmak ayrı” diye konuştu.