GenelNurcan Altınok ilk klibini Burdur Gölü’nde çekti

4 sene ago

Burdurlu yöresel sanatçı Nurcan Altınok, Burdur Gölü’ndeki kurumaya dikkati çekmek amacıyla yeni albümünün ilk klibini göl kıyısında çekti. Altınok, “Biz yüzmeyi Burdur Gölü’nde öğrendik. Gölümüzün bu durumda olması son derece üzücü” dedi.

Burdurlu sanatçı ve müzik öğretmeni Nurcan Altınok, ‘Yaylaların Yörükleri’ adlı albüm hazırladı. Nurcan Altınok, 15 türküden oluşan albümünün ‘Aman Burdur’ adlı türküsünün klibini, su kapasitesinin üç’te bir’ini son 35 yılda kaybeden ve her yıl 330 milyon ton suyun yok olduğu, Türkiye’nin 7’nci büyük gölü ve 14 Ramsar alanından biri olan Burdur Gölü’ne dikkat çekmek amacıyla göl kıyısında klip çekimlerini gerçekleştirdi.

‘GÖL’ÜN DURUMU BENİ ÜZÜYOR’Burdur Gölü’nün son yıllarda hızla çekiliyor olmasının kendisini üzdüğünü söyleyen Nurcan Altınok, “Biz yüzmeyi Burdur Gölü’nde öğrendik. Gölümüzün bu durumda olması son derece üzücü. O yüzden klibimizin temasını Burdur Gölü olarak belirledik. Göl için yapılabilecek ne varsa ben de Burdurlu olarak her zaman üzerime düşeni yapmaya hazırım” dedi.

‘KEYİFLİ BİR ALBÜM OLDU’

Masraflarını kendisinin karşıladığı albümünde 15 türkü yer aldığını ve bunlardan 11’inin söz ve müziğinin kendisine ait olduğunu aktaran Nurcan Altınok, “6’sı Burdur şivesiyle yazılmış türküler. Burdur halkının rahatlıkla dilinin dönebileceği sözler. Burdurluların gurur duyacağı keyifli bir albüm oldu” diye konuştu. Kendi beste ve söz yazarlığını yaptığı 15 eserden oluşan albüm çalışmalarını Anadolu Production’da tamamlayan Türk Halk Müziği Sanatçısı Nurcan Altınok, klip çekimlerini Burdur’da yapacağını açıklamıştı… Albüm çekimlerinin ilkini Burdur Gölü kıyısında gerçekleştiren, Burdur’un ilçelerinin, tarihi ve ören yerlerinden derlenip ilçelerimizin öne çıkan ürünlerinin de değerlendirileceğini belirten Anadolu Production yetkilisi Hüseyin Çoşkun, albümün bittiğinde çok ses getireceğini dile getirdi.

‘AMAN BURDUR’ TÜRKÜSÜNÜN SÖZLERİ
Üç kuruşluk maaş
Yetmez dedim yetirdim
Üstüne para artırıp
Arsaya da yatırdım
Sabahınan kalktım baktım
Hava bek gözel gibi,
Canın gezmek istiyorsa
Isparta, Antalya dibi
Arabada benzin mi yok
Gezilecek yerler bek çok
Yeyivee Burdur şişinden
Oyna gali, garnın da tok
Aman Burdur, canım Burdur
Sevmeyen valla nankördür
Gittim aşşa bazarına
Ondan doldur, bundan doldur

 

Kodlama : SadeMedia Interactive