KültürManşetNUMAN KURTULMUŞ’TAN BEKLENEN MÜJDE; “KÜLTÜR MERKEZİNİ, TAMAMLAYARAK HİZMETE AÇACAĞIZ”

2 sene ago

Şehrimizde yapımı bir türlü tamamlanamayan, inşaatı adeta yılan hikâyesine dönen Kültür Merkezi’nin bitirilmesi noktasında başlatılan girişimler, atılan adımlara bir somut halka daha eklendi. 12 Ocak 2018 Cuma günü Burdur’a gelen Kaltür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un gündeminde Kültür Merkezi meselesi de vardı… Kaba inşaat halindeki Kültür Merkezi binasını yerinde inceleyen Bakan Kurtulmuş, yetkililerden bilgi aldı.

Önceki dönem Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya’nın vizyon projelerinden biri olan, Burdur Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle 2009 senesinde yapımına başlanmasından sonraki süreçte, pek çok şanssızlık yaşayan, Kamu İhale Kurumu’na (KİK) yapılan itirazlar nedeniyle yapımı geciken, müteahhit kaynaklı sıkıntılar yüzünden yapımı yarıda kalan Kültür Merkezi’nin geçtiğimiz yıl devri gerçekleşti. Burdur Belediyesi’nden İl Özel İdaresi’ne devri yapılan Kültür Merkezi’nin tamamlanabilmesi için, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca 2018 yılı yatırım programında ödenek ayrıldı.

Bakan Kurtulmuş, önceki gün şehrimizde Valilik ziyareti sonrası Burdur Belediyesi tarafından İl Özel İdaresine devri yapılan Kültür Merkezinde incelemelerde bulunarak Vali Yılmaz’dan bilgi aldı. İncelemeler sırasında Vali Yılmaz, Bakanlık olarak Kültür Merkezi için gönderilen ödenek ve destekleri için Bakan Kurtulmuş’a tekrar teşekkür etti.

Bakan Kurtulmuş, Kültür Merkezi incelemelerinin ardından paylaştığı tivitte; “Burdur’da yapımı devam eden Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulunduk. Şehrin kültürel etkinlik ihtiyacını karşılayacak olan merkezi, en kısa sürede tamamlayarak hizmete açacağız” müjdesini paylaştı.

Kodlama : SadeMedia Interactive