Burdur’da Bulgar Doktor olarak bilinen Gölhisar İlçe Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Nevzat Mesuter yaşamını yitirdi.

Burdur Devlet Hastanesi’nde uzun süre Nöroloji Uzmanı olarak görev yapan ve halk arasında Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç ettiği için Bulgar Doktor olarak tanınan Nevzat Mesuter (68) bir süredir Pankreas Kanseri tedavisi gördüğü gördüğü Burdur Devlet Hastanesi’ne yaşamını yitirdi.

Mesuter için Burdur Devlet Hastanesi önünde düzenlenen törene CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram, Nevzat Mesuter’in ailesi, yakınları ve mesai arkadaşları katıldı.

Törende konuşan Burdur İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram; “Nevzat Mesuter ömrünü insanlara adamış gerçek bir gönül insanıydı. Uzun süredir elim bir hastalıkla savaş halindeydi. O’nun hayatı hep mücadelelerle geçti. Bulgaristan’daki mezalimden buraya gelmesi, Burdur’un gönlünde taht kurması. Burdurluların o’na Bulgar Doktor diye hitap etmeleri. Burdur’da hemen hemen dokunmadığı hiçbir aile kalmadı. Gölhisar İlçesi’nde de aynı hizmetlerine devam eden çok değerli bir insandı. Aynı zamanda sanatçı kişiliği ile ön plana çıkan değerli bir aydındı. Birçok eser bıraktı Burdur’a. Şu anda onu tarif etmek için ne kadar kelime kullansak yetersiz gelir. Allahtan rahmet diliyorum, ailesine sabırlar diliyorum. Çok üzgünüz. Mekânı cennet olsun” dedi.

Mesuter’in cenazesi yapılan duanın ardından toprağa verilmek üzere Gölhisar’a gönderildi. Mesuter için Gölhisar Devlet Hastanesi’nde de tören düzenlendi. Törene AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’te katıldı.

Mesuter, Hacı Hasan Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Horzum Mezarlığı’na defnedildi.