GündemManşetNECATİBEY (MANASTIR) MAHALLESİNE; KENTSEL DÖNÜŞÜM

4 sene ago

Burdur’da uzun bir süredir gündemde olan, Antalya yolu girişindeki Necatibey (Manastır) Mahallesi’nde kentsel dönüşüm uygulamalarına başlanabilmesi için somut bir adım daha atıldı. Necatibey Mahallesi için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Burdur Belediyesi arasında ön protokol imzalandı.

İlimizdeki yeni konut yatırımlarını yakından takip eden isimlerden biri olan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı açıklamada; “Daha önceki aylarda Toki Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı İle Manastır mahallesinde yerinde incelemeler yapmış görüntüler alınmış ve gerekli imar parseller alınmıştı.Toki Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı gerekli çalışmalar sonucunda Burdur Belediyemize Kentsel Dönüşüm ile ilgili protokol gönderilmişti.Burdur Belediyemizde protokolü detaylı incelemelerden sonra onaylanmıştır ve Toki Başkanlığı’nda protokol onayına sunulmuştur” bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada Manastır Mahallesi’ndeki gelişmeleri değerlendirdi, ön protokol imzalandığını duyurdu.

Bilindiği gibi; şehrimizde yeni konut yatırımları beklentisi, TOKİ’nin yapacağı yeni evler uzun bir süredir Burdur gündeminde sıcaklığını koruyan güncel bir konu. Başta; Depremevleri bölgesinde Bozkurt Mahallesi olmak üzere Necatibey (Manastır) Mahallesi de bu beklentinin olduğu yerlerden biri idi… Kentin girişinde Antalya yolu üzerinde bulunan Necatibey Mahallesi’nde kentsel dönüşüm, şehrin girişindeki görüntüyü de değiştirecek, Antalya yolu gibi çok kullanılan bir yolda Burdur’un imajına da katkı sağlayacak.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, yazılı bir açıklama yaparak Manastır-Necati Bey Mahallesi’nde kentsel dönüşümün onaya sunulduğunu bildirdi. Özçelik yaptığı açıklamada; “Daha önceki Aylarda Toki Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı İle Manastır mahallesinde yerinde incelemeler yapmış görüntüler alınmış ve gerekli imar parseller alınmıştı.Toki Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı gerekli çalışmalar sonucunda Burdur Belediyemize Kentsel Dönüşüm İle ilgili protokol gönderilmişti.Burdur Belediyemizde protokolü detaylı incelemelerden sonra onaylanmıştır ve Toki Başkanlığı’nda protokol onayına sunulmuştur” ifadelerini kullandı.

Süreç hakkında da bilgi veren Milletvekili Özçelik, “Müşavir firmaların çalışması için TOKİ İhale Daire Başkanlığı’nda tarih alınarak ihaleye çıkılacaktır. Müşavir firmanın ofisler açarak vatandaşlarımızla birebir görüşmeleri başlayacaktır.Vatandaşımızın daha sağlıklı,daha güvenli,daha modern ve daha kullanışlı dairelerde sosyal donatıları ile beraber mekanlarda ikametgah imkanı sağlanacaktır” dedi.

Deprem Evleri Bozkurt Mahallesi’nde müşavir firma belirleme ihalesinin yapıldığını da hatırlatan Özçelik, “Sonucu önümüzdeki hafta içerisinde belirlenerek vatandaşlarla görüşmelere ve arazi ile ilgili çalışmalara başlanacaktır” bilgisini de paylaştı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, twitter hesabından yaptığı açıklamada Burdur Belediyesi ve TOKİ arasında Necatibey Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ön protokolünün imzalandığını duyurdu. İmzalanan protokolü paylaşan Başkan Ercengiz, “Belediyemiz ile TOKİ arasında Necatibey Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ön protokolünü imzaladık” dedi.

Başkan Ercengiz: Siyaset gütmeden

Protokolün imzalanmasından sonra sosyal medya hesabından konu ile ilgili paylaşımda bulunan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in vurgusu yine siyaset gütmeme üzerine oldu. “Öncelikle mahalle sakinlerine ve Burdurumuza hayırlı olsun” diyen Başkan Ercengiz, “Emeği geçen herkese teşekkürler. Siyaset yapmadan Burdurumuz için Necatibey mahallesi için TOKİ ile kentsel dönüşüm projemizi imzaladık, çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive